لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۳

تصویر «پوتین» با آرایش زنانه، در فهرست تصاویر ممنوعه روسیه قرار گرفت


پوستر پوتین با آرایش زنانه از «توئیتر»
پوستر پوتین با آرایش زنانه از «توئیتر»

پوستری از «پوتین» با آرایش زنانه، در فهرست عکس‌های ممنوع الانتشار روسیه قرار گرفت. شمار عکس‌هائی «افراط گرایانه» که انتشار آنها در رسانه‌های روسیه مجازات دارد، به 4 هزار و 71 رسید.

یک روزنامه رسمی در مسکو گزارش داد که یک پوستر که رئیس جمهوری روسیه را با آرایش زنانه نشان می‌دهد، در فهرست عکس‌های ممنوعه قرار گرفته است. تاکنون ۴ هزار و ۷۱ عکس «افراط گرایانه» ممنوع‌الانتشار اعلام شده‌اند.

در بخشنامه رسمی، پوستر «ولادیمیر پوتین» با آرایش زنانه، «تصویر رئیس فدراسیون روسیه با جهت‌گیری جنسی غیراستاندارد» توصیف شده است.

فوتوشاپ آرایش زنانه روی چهره «پوتین» از سال ۲۰۱۳، بعد از آن آغاز شد که حکومت روسیه، قانونی را به تصویب «دوما» رسانید که به موجب آن «تبلیغ همجنسگرائی» در رسانه‌های روسیه، ممنوع اعلام شد.

روزنامه «مسکو تایمز» گزارش داد که منع انتشار تصاویر پوتین با آرایش زنانه، به یک حکم در بهار سال گذشته منجر شد علیه مردی با نام «او تسوتسکوف» که چندین عکس از پوتین و «دیمیتری مدودوف» نخست وزیر روسیه را از جمله در یونیفورم افسران «نازی» آلمان منتشر کرده بود.

بنا به گزارش‌های قبلی، مخالفان «پوتین» علیرغم منع قانونی، همچنان عکس‌های دستکاری شده رئیس جمهوری روسیه را در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG