لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۶

حملات جداگانه و ناهماهنگ ارتش و حزب الله لبنان به مواضع داعش


حملات ارتش و حزب الله لبنان به مواضع داعش در مرز با سوریه
حملات ارتش و حزب الله لبنان به مواضع داعش در مرز با سوریه

ارتش لبنان و نیروهای حزب الله به صورت جداگانه مواضع داعش را مورد هدف قرار دادند.

ارتش لبنان ساعت پنج صبح روز شنبه ۲۸ مرداد به وقت محلی، مواضع نیروهای داعش در شهر راس بعلبک در مرز سوریه را مورد حمله موشکی قرار داد. راس بعلبک آخرین منطقه در مرز لبنان و سوریه است که در تصرف نیروهای داعش قرار دارد.

حمله ارتش لبنان پس از آن صورت می گیرد که هفته پیش اعلام کرد کمک های نظامی از آمریکا دریافت کرده است. پیشتر پرزیدنت ترامپ در دیار با نخست وزیر لبنان گفته بود آمریکا قصد دارد لبنان را برای مبارزه با داعش تقویت کند.

در عملیات جداگانه ای که از سوی حزب الله لبنان و ارتش سوریه اجرا شد مواضع داعش در منطقه قلامون در داخل خاک سوریه هم مورد هدف قرار گرفت.

به گفته شبکه المنار متعلق به حزب الله لبنان، نیروهای این گروه به ارتفاعات کوههای موصل دست یافته اند. در بیانیه حزب الله این حمله بخشی از قول این گروه در باره از بین بردن تهدیدات تروریستی در مرزها لبنان است. در این بیانیه حملات ارتش لبنان به مواضع داعش ذکر نشده است.

انجام دو حمله موازی و بدون هماهنگی از سوی ارتش و حزب الله لبنان می تواند کمکهای نظامی آمریکا به این کشور را مورد خطر قرار دهد. ایالات متحده آمریکا حزب الله لبنان را گروهی تروریستی می داند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG