لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۷

صدها سایت اسرائيلی هدف حملات هکرها قرار گرفتند


آرشیو
آرشیو

به نوشته تایمز اسرائيل، شمار زیادی از وبسایت‌های اسرائیلی روز پنجشنبه ۱ خرداد هدف حملات سایبری قرار گرفتند.

گزارش شده است که حدود ۳۰۰ سایت که برخی متعلق به شرکت های بزرگ و یا گروه های سیاسی هستند، هدف حملات سازماندهی شده قرار گرفته اند.

طبق این خبر، یک کارشناس این حملات را به یک گروه از فعالان دارای روابط با نوار غزه، کشورهای شمال آفریقا، و ترکیه نسبت داده است؛ اما نشانه‌ای از ارتباط این حملات با ایران گزارش نشده است. شرکت های اسرائيلی با نزدیک شدن آخرین جمعه ماه رمضان و همچنین حمله گزارش شده به «بندر شهید رجایی»، آماده حملات سایبری مرتبط با ایران هستند.

پیش از این، روزنامه واشنگتن پست گزارش داده بود که اسرائيل ظاهرا پشت یک حمله سایبری به کامپیوترهای بندر شهید رجایی در ایران بوده است.

واشنگتن پست روز دوشنبه به نقل از مقامات آمریکایی و خارجی که نامشان برده نشده است، گزارش داد که این حمله سایبری در ماه جاری میلادی صورت گرفت و منجر به ترافیک سنگین دریایی و جاده‌ای در مسیرهای منتهی به این تاسیسات بندری شد.

این گزارش واشنگتن پست در رسانه‌های اسرائیلی از جمله هاآرتص در روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت بازتاب داشت. رسانه‌های اسرائیلی نیز اظهارنظر جدیدی به این ادعا اضافه نکرده‌اند.

پیشتر گزارش شده بود که ایران به تاسیسات آب و فاضلاب اسرائيل حمله سایبری کرده است و به نوشته واشنگتن پست، اخلال ۲۰ اردیبهشت ماه در کامپیوترهای ایران واکنشی به حمله سایبری به سیستم‌های آبرسانی اسرائيل بوده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG