لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۳

چرا حامیان «بنی گانتز» از ریاست او بر پارلمان اسرائیل و همکاری با نتانیاهو خوشنود نیستند


طرفداران بنی گانتز، رقیب بنیامین نتانیاهو، از تصمیمش در همکاری با نخست وزیر اسرائيل که احتمالا به تشکیل یک دولت وحدت و همچنین به حضور او در آن دولت می‌انجامد، خشمگین هستند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنی گانتز روز جمعه گفت متاسف است که تصمیمش باعث اختلاف در ائتلاف حامی او شده است، اما کشاندن کشور به دور چهارم انتخابات باعث انحراف در امر مبارزه با شیوع ویروس کرونا و کمک به اقتصاد می شود.

بنیامین نتانیاهو و بنی گانتز روز پنجشنبه به سمت یک همکاری سیاسی و تشکیل یک دولت وحدت حرکت کردند. قانون‌گذاران اسرائيلی در اقدامی غیرمنتظره در آن روز رای دادند که بنی گانتز رئیس پارلمان اسرائيل شود.

بنا بر گزارش‌ها قرار است بنی گانتز، که یک فرمانده سابق ارتش اسرائيل است، به عنوان وزیر امور خارجه آینده اسرائيل معرفی شود و تا آن زمان که وی این مقام را بگیرد، در سمت ریاست پارلمان اسرائيل باقی می ماند.

پیشتر بنی گانتز گفته بود که تحت رهبری آقای نتانیاهو که قرار است به خاطر اتهامات فساد محاکمه شود، خدمت نخواهد کرد. ائتلاف موسوم به آبی و سفید بنی گانتز به عنوان حزبی علیه حزب لیکود که حامی آقای نتانیاهو است، تشکیل شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG