لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۰

خط لوله هفت کیلومتری برای انتقال آبجو در یک جشنواره در آلمان


در این جشنواره دهها هزار نفر شرکت می کنند
در این جشنواره دهها هزار نفر شرکت می کنند

جشنواره Wacken Open Air در شمال آلمان که یکی از مهمترین رویدادهای موسیقی هوی متال محسوب می شود، امسال آبجوی مورد نیاز تماشاگران را با روشی ابتکاری فراهم می کند.

برگزارکنندگان جشنواره اعلام کردند، با احداث خط لوله زیرزمینی به طول هفت کیلومتر، آبجو را از دهکده مجاور به محل کنسرت منتقل می کنند تا از مشتریان به بهترین نحوی پذیرایی شود و آنها از نوشیدن آبجوهای خنک محلی لذت ببرند.

پیش بینی می شود در کنسرت های سه روزه امسال، بیش از هفتاد و پنج هزار نفر شرکت کنند، هر نفر بصورت متوسط پنج لیتر آبجو می نوشد؛ یعنی برای تأمین نیاز تمامی حاضرین به بیش از چهارصد هزار لیتر آبجو نیاز است.

براساس طرح ارائه شده، بشکه های آبجو به دهکده «وکن» حمل شده و از طریق خط لوله مزبور به محل کنسرت منتقل می شود.

به این ترتیب آبجو در زمانی کوتاه به مشتریان می رسد، در این حالت متصدی بار می تواند در هر ثانیه شش لیوان آبجو را پرکند و دیگر از صف های طولانی خبری نخواهد بود.

مقامات محلی نیز از احداث این خط لوله استقبال کرده اند، چرا که تردد کامیون های بزرگ حمل و نقل آبجو به محل کنسرت را متوقف می کند، هم مانع تخریب فضای سبز می شود و هم ترافیک منطقه را کاهش می دهد.

این دومین نمونه از تونل زیرزمینی برای انتقال آبجو در اروپا است، پیش از این خط لوله مشابهی در شهر بروژ در بلژیک احداث شده بود که البته طول کمتری دارد.

جشنواره امسال از تاریخ سوم ماه اوت و با حضور یکصد و پنجاه گروه هوی متال برگزار می شود، از گروههای معروفی که در این مجموعه کنسرت ها شرکت دارند می توان به «مگا دت»، «الیس کوپر»، و «مارلین منسون» اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG