لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۰

«شب جهان را می بلعد» با بازی «گلشیفته فراهانی»؛ پاریس در تسخیر زامبی ها


اکران فیلم «شب جهان را می بلعد» با بازی گلشیفته فراهانی آغاز شد، اثری در ژانر سینمای وحشت که «دومینیک روشر» هنرمند نوآور فرانسوی آن را کارگردانی کرده است.

در این فیلم هیجان انگیز علاوه بر گلشیفته فراهانی بازیگرانی چون «آندرس دنیلسن لی»، «دنیس لاوانت»، «سیگیری بوازیز» و «دیوید کمنوز» حضور دارند.

«شب جهان را می بلعد» داستان مرد جوانی در شهر پاریس است که پس از یک مهمانی شبانه از خواب برخاسته و با رویدادهای غیرمنتظره ای روبرو می شود، تمامی شهروندان کشته شده و پاریس در تسخیر زامبی ها یا گورزادها است.

او که خود را در خانه محبوس کرده با نجات یافتگان دیگری برخورد می کند و درگیر ماجراهای وحشتناکی می شود، گلشیفته فراهانی نقش یکی از این شخصیت ها به نام سارا را بازی می کند.

هر چند که «شب جهان را می بلعد» در ژانر سینمای وحشت تولید شده ولی زامبی ها حضور کم رنگی در داستان دارند و محور اصلی فیلم چالش های انسان تنهایی است که برای نجات جان خویش تلاش می کند.

فیلم اقتباسی است از کتابی به همین نام، نوشته «پیت آگارمن» نویسنده فرانسوی که از رمان های پرفروش سالهای اخیر است، دومینیک روشر که یکی از نویسندگان فیلمنامه نیز هست با رویکردی مینیمالیستی این اثر نامتعارف را با بودجه اندکی به تصویر کشیده است.

اکران فیلم در جشنواره های سینمایی از جمله روتردام با واکنش های مناسبی از سوی منقدین همراه شد و در مجموع با استقبال تماشاگران همراه بود.

شب جهان را می بلعد پس از نمایش در فرانسه در سایر کشورهای جهان نیز اکران می شود.

گلشیفته فراهانی در ماههای اخیر برنامه شلوغی داشته و در فیلم های سینمای مختلفی بازی کرده، آثاری چون «مار قرمز» و «دختران خورشید» که در مرحله تدوین قرار دارند و در آینده نزدیک اکران می شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG