لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۱

رئیس پیشین سازمان سیا می‌گوید اکنون از خروج آمریکا از برجام حمایت می‌کند


ژنرال بازنشسته دیوید پترائوس، مدیر پیشین سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه در یک سخنرانی در اسرائیل گفت از خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران استقبال می کند.

به نوشته روزنامه جروسلم پست، دیوید پترائوس که پیشتر فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه و عراق بود می گوید این حرکت به فشارهای بیشتری بر ایران منجر خواهد شد که فقط به حوزه توافق هسته ای محدود نمی شود و برنامه موشکی جمهوری اسلامی و فعالیت های بدخواهانه تهران در سراسر خاورمیانه را هم در برمی گیرد.

آقای پترائوس پیشتر موضع متفاوتی داشت. او در فروردین گفته بود خروج از توافق هسته ای، آمریکا را منزوی می کند، نه ایران را.

وی همچنین گفته بود پاره کردن برجام پیامدهای سنگینی دارد.

آقای پترائوس ژنرال چهارستاره ارتش آمریکا بود که بالاترین درجه نظامی در ارتش ایالات متحده به حساب می آید. وی فرماندهی کل نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی را بر عهده داشت. او بعد از بازنشستگی در سال ۲۰۱۱ رئیس سازمان اطلاعات مرکزی، موسوم به سازمان سیا شد اما یکسال بعد به دلیل رابطه با یک زن متاهل، سرانجام از سمت خود استعفا داد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG