لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۷

رازهای خالق «صد سال تنهایی»؛ مارکز رابطه مخفی عاشقانه داشت


گابریل گارسیا مارکز
گابریل گارسیا مارکز

گابریل گارسیا مارکز، نویسنده نامدار کلمبیایی، برای دهه‌ها یکی از جنبه‌های مهم زندگی شخصی خود را مخفی کرده بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، او در اوایل دهه نود میلادی با یک نویسنده مکزیکی رابطه عاشقانه‌ داشت و صاحب یک دختر شد؛ این در حالی است که گابریل گارسیا مارکز در این دوران متأهل بود.

هشت سال پس از مرگ این نویسنده بزرگ و برنده جایزه نوبل ادبیات، روزنامه کلمبیایی «ال یونیورسال» روز یکشنبه این راز را افشا کرد. دو تن از نزدیکان گابریل گارسیا مارکز نیز در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس، این خبر را تأیید کردند.

نویسنده رمان‌های «صد سال تنهایی» و «عشق سال‌های وبا» در سال ۲۰۱۴ در شهر مکزیکوسیتی درگذشت؛ جایی که هزاران نفر از دوستدارانش در مراسم باشکوهی از مقابل تابوتش گذشتند و با خالق رئالیسم جادویی وداع کردند.

گابریل گارسیا مارکز
گابریل گارسیا مارکز

گابریل گارسیا مارکز از بیش از پنج دهه زندگی زناشویی با مرسدس بارچا، صاحب دو پسر به نام‌های رودریگو و گونزالو بود.

به نوشته ال یونیورسال، گابریل گارسیا مارکز در اوایل دهه نود میلادی با سوزانا کاتو، نویسنده، و روزنامه نگاری که با او برای نوشتن دو فیلم‌نامه همکاری کرده بود، رابطه عاشقانه داشت و صاحب دختری به نام ایندیرا شد که اکنون در اوایل سی سالگی است ‌ و از نام خانوادگی مادرش استفاده می‌کند.

شانی گارسیا، یکی از برادرزاده‌های این نویسنده کلمبیایی، به آسوشیتدپرس گفته که سال‌ها است که ایندیرا را می‌شناسد، ولی بنا به درخواست والدین خود درباره دختر عمویش سکوت کرده است.

گابریل الیجیو تورس گارسیا، برادزاده این نویسنده نیز به این خبرگزاری گفته که از طریق شبکه‌های اجتماعی‌ با ایندیرا در تماس بوده ولی شخصا او را ملاقات نکرده است.

گابریل گارسیا مارکز
گابریل گارسیا مارکز

سایر اعضای خانواده گابریل گارسیا مارکز به ال یونیورسال گفته‌اند که پیشتر به خاطر «احترام» به مرسدس بارچا، همسر این نویسنده که در اوت ۲۰۲۰ درگذشت، درباره نسب این دختر سکوت کرده بودند.

ایندیرا کاتو یک تهیه‌کننده آثار مستند است و در مکزیکو سیتی زندگی می‌کند. او در سال ۲۰۱۴ برای ساخت فیلم مستندی درباره مهاجرانی که از مکزیک عبور می‌کند، چندین جایزه بین‌المللی دریافت کرد.

ایندیرا کاتو هنوز واکنشی به انتشار این خبر نداشته و درباره پدرش صحبتی نکرده است.

XS
SM
MD
LG