لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

نزدیکی کریسمس و افزایش نگرانی ها از مسائل امنیتی


مسیحیان سراسر دنیا آماده برگزاری جشن و نیایش روز کریسمس، تولد عیسی مسیح می شوند. در حالی که در اغلب کشورهای اروپا و آمریکا، حال و هوای کریسمس، بیش از هر چیز جشن و شادمانی است، وجه غالب فرا رسیدن این روز برای مسیحیان خاورمیانه و جنوب آسیا، نگرانی از امنیت کلیساها و برگزاری مراسم عشای ربانی است.

در پاکستان، روز شنبه تدابیر امنیتی در اطراف کلیسای شهر کویته برقرار شد. این کلیسا هفته گذشته و در حالی که مسیحیان در حال آذین بندی آن بودند، مورد حمله تروریست های مسلح افراطی قرار گرفت و ۹ نفر از جمله زنان و کودکان کشته و ۵۶ نفر زخمی شدند.

و در بغداد پایتخت عراق، شهرداری بغداد، درخت کریسمس بزرگی در پارک الزئورا برپا کرده تا هم در شادمانی و سرور مسیحیان شریک شوند و هم پیروزی بر تروریست های داعش را جشن بگیرند.

لوئیز رافائل ساکو اسقف کلیسای کاتولیک کلدانی گفت:«آنچه ما نیاز داریم صلح و آرامش است. مردم از جنگ و درگیری کشتار خسته و بیزارند و من امیدوارم که دیگر خشونت و خونریزی در عراق و منطقه پایان یافته است.»

سرور و نیایش کریسمس بزودی جای خود را به شور و شادی سال نوی میلادی می دهد و به همین مناسبت صدای ناقوس ساعت بیگ بن، جلوه مشهور و خاطره انگیز لندن پس از یک ماه سکوت از امروز دوباره، آغاز به نواختن کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG