لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۳

اتریش: بیشتر پناهجویان می خواهند به آلمان بروند


وزیر کشور اتریش: تقریبا همه پناهجویان قصد اقامت در آلمان را دارند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

وزیر کشور اتریش می گوید اکثر پناهجویان آلمان را به عنوان مقصد نهایی انتخاب کرده اند. اما او "با تمام توان" از مقام های مسئول در اتحادیه اروپا می خواهد تا با "سهمیه بندی" نظام عادلانه تری برای پذیرش پناهجویان برقرار کنند.

موج پناهجویانی که از خاورمیانه و شمال آفریقا به کشورهای اروپایی هجوم آورده اند، بزرگترین موج مهاجرتی است که اروپا در هفتاد سال گذشته با آن روبرو شده است.

وزیر کشور اتریش می گوید از همتایان خود در کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست می کند تا به عنوان اولین قدم برای حل این بحران انسانی، ۱۲۰ هزار پناهجو را بین اعضای اتحادیه تقسیم کنند.

گذرگاه "برمند" در مرز مشترک کرواسی و مجارستان، مهمترین منطقه ای است که پناهجویان برای ورود به کشورهای اتحادیه اروپا انتخاب کرده اند، و سربازان مجارستان نیز در روزهای اخیر با نصب نرده های ضخیم تر و سیم های خاردار محکمتر حفاظت از آن مرز مشترک را تقویت کرده اند.

جان کری وزیر امور آمریکا در کنفرانس مشترک خبری با همتای آلمانی اش در برلین گفت سال آینده آمریکا ۸۵ هزار پناهجو از سراسر دنیا می پذیرد و در سال ۲۰۱۷ صد هزار نفر خواهد پذیرفت.

در نه ماه اخیر، بیش از ۴۷۰ هزار پناهجو از خاورمیانه و آفریقا و غرب آسیا وارد اروپا شده اند، و مقام های اروپایی معتقدند که تقریبا نیمی از آنان شهروندان سوریه اند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان قبلا گفته بود پناهندگانی که از کشورهای امن هستند، باید به کشورهای خود بازگردند. آلمان گفته است در سال جاری صدها هزار نفر از پناهندگان را می پذیرد.

XS
SM
MD
LG