لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۴

نواک جوکوویچ، ستاره تنیس جهان، بار دیگر در آستانه اخراج از استرالیا قرار گرفت


پس از آن که الکس هاوک وزیر مهاجرت استرالیا برای دومین بار ویزای نواک جوکوویچ را لغو کرد، مدافع عنوان قهرمانی تنیس آزاد استرالیا، سه روز قبل از شروع مسابقات آزاد استرالیا دوباره با اخراج مواجه شد. دستور‌ لغو ویزای ستاره ۳۴ ساله صرب به دلایل منافع عمومی صادر شده است.

وکلای جوکوویچ اعلام کردند که برای ابطال این‌ دستور درخواست تجدیدنظر خود را به دادگاه فدرال ارائه می کنند، همانطور که هفته گذشته موفق به ابطال دستور قبلی شدند.

معافیت جوکوویچ از داشتن واکسیناسیون کووید-۱۹ برای شرکت در مسابقات توسط دولت ایالت ویکتوریا و برگزارکنندگان تنیس آزاد استرالیا، تایید شد. اما گویا در پرسش‌نامه ویزا در مورد ۱۴ روز پیش از ورود به استرالیا پاسخی غیرواقعی داده شده و در این زمان جوکوویچ در اسپانیا حضور داشته است.

احتمال محرومیت ۳ ساله جوکوویچ

اگر وکلای مرد شماره یک‌تنیس جهان موفق به ابطال دستور لغو ویزای مهاجرت استرالیا نشوند، بر اساس قوانین ممکن است جوکوویچ تا سه سال از ورود به استرالیا محروم شود. هم اینک‌ جوکوویچ از جدول مسابقات حذف نشده، ولی هر لحظه ممکن است او به بازداشتگاه ملبورن برای خروج از کشور فراخوانده شود.

افکار عمومی مردم علیه ستاره تنیس

افشاگری‌های اخیر درباره رفتار نواک جوکوویچ پس از مثبت شدن آزمایش کووید-۱۹ او افکار عمومی مردم ملبورن را بر علیه این ستاره تنیس کرد. نتایج یک تحقیق نشان داد اکثر استرالیایی ها خواهان اخراج این تنیس باز صرب از کشور هستند.

اعطای معافیت از واکسیناسیون کووید به ستاره واکسینه نشده اعتراض زیادی به همراه داشت، زیرا استرالیایی‌ها که بیش از ۹۱ درصد جمعیت آنها واکسینه شده اند، تقریباً دو سال با کنترل‌ مرزی سختگیرانه در طول همه‌ گیری مواجه بوده‌اند.

هنگامی که جوکوویچ به مدت چهار روز در هتل مهاجران منتظر اخراج بازداشت شد، افکار عمومی کمی با او‌ همسو شد. ابطال دستور لغو ویزا توسط دادگاه فدرال نیز موجب نگرانی شد و مدیریت دولت استرالیا را زیر سئوال برد؛ و‌لی حالا به نظر می رسد جوکوویچ از سوی استرالیایی ها از کمترین حمایت عمومی برخوردار است.

XS
SM
MD
LG