لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۷

تشدید گلوله باران قرارگاه اپوزیسیون در سوریه


لاوروف: هشدار سرایت خشونت سوریه به لینان
لاوروف: هشدار سرایت خشونت سوریه به لینان
فعالان در سوریه می گویند نیروهای دولتی هدفهایی را در قرار گاه راستان زیر آتش گرفته اند و دست کم ۶ تن در جای دیگر کشته شده اند.
گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه به صدای امریکا گفت: راستان بامداد چهارشنبه در حالی که نیروهای دولتی سعی داشتند شورشیان را بیرون کنند، آماج گلوله باران سنگین قرار گرفت.
این گروه، که دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد، همچنین گفت در انفجاری در نزدیکی دمشق ۳ تن کشته شدند.

عدنان منصورر امور خارجه لبنان می گوید ۱۱ زائر مرد لبنانی که هنگام سفر به سوریه ربوده شدند، بزودی آزاد خواهند شد. وی گفت مذاکره برای آزادی آنها در جریان است، اما هویت ربایندگان را فاش نساخت.
روز سه شنبه، مردان مسلح یک اتوبوس حامل شیعیان لبنانی را که پس از زیارت اماکن مذهبی در عراق از طریق سوریه باز می گشتند متوقف ساختند. آنها چندین زن را که در اتوبوس بودند آزاد کردند.
یکی از آزاد شدگان زن به خبرگزاری رویترز گفت ربایندگان ادعا کردند بخشی از ارتش آزاد سوریه هستند. اعضای این گروه هرگونه مسئولتی را در حادثه تکذیب کردند.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه هشدار داد که «تهدید ملموس» سرایت خشونت سوریه به لبنان، ممکن است پیامدی بسیار بد داشته باشد. او کسانی را که «محرکان مصنوعی» نامید مسئول خشونت بین سنی ها و شیعیان در لبنان دانست.
در این میان، ناظران سازمان ملل متحد در سوریه به کوشش برای نظارت بر آتش بس ادامه می دهند. مقامات سازمان ملل تخمین می زنند که از آغاز ناآرامی های ضد دولتی در ۱۵ ماه پیش تا کنون بیش از ۱۰ هزار تن کشته شده اند.
XS
SM
MD
LG