لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۰

روایت اقوام «هستی حسین‌پناهی»؛ جای جسم سخت روی سرش بود


 هستی حسین‌پناهی، دانش‌آموز معترض اهل دهگلان
هستی حسین‌پناهی، دانش‌آموز معترض اهل دهگلان

اقوام و نزدیکان دانش‌آموز ۱۶ ساله اهل دهگلان کردستان که پس از ۵ ماه از کما بیرون آمده می‌گویند: «هستی در اعتراضات شرکت داشت، تهدید شده بود و جای ضربه جسم سخت روی سرش بود.»

روزنامه اعتماد در گزارشی نوشته است: «یکی از اقوام هستی حسین‌پناهی می‌گوید اینکه می‌گویند هستی مورد ضرب و شتم قرار گرفته به تایید بعضی از پزشکان او صحت دارد. چون پزشکان در معایناتی که از هستی داشتند، عنوان کردند؛ بر روی سر او ضربه بر اثر جسمی سخت مشاهده شده است.»

در جریان سرکوب اعتراضات سراسری توسط ماموران جمهوری اسلامی در روز ۱۹ آبان، هستی حسین‌پناهی، نوجوان دانش‌آموز اهل روستای «قروچای» در دهگلان استان کردستان، بر اثر «ضربه باتوم» به سرش به کما رفت.

بنا بر گزارش‌هایی که همان زمان منتشر شد، «ماموران با باتوم هستی و چند دانش‌آموز دیگر» را ضرب و جرح کردند و هستی حسین‌پناهی در حالی که سعی داشت «از دست نیروهای سرکوبگر فرار کند»، متوجه شد که «نیروهای امنیتی سرویس مدرسه‌اش را تعقیب می‌کنند» و به همین دلیل «خود را از ماشین در حال حرکت با سرعت بسیار پایین، پرت» کرد.

این اتفاق موجب شد تا هستی به کما برود. اما چند روز پیش، پس از ۵ ماه که این دانش‌آموز در کما بود، ناگهان خبرگزاری‌ها و برخی کاربران در فضای مجازی عنوان کردند؛ هستی به هوش آمده و از بیمارستان مرخص شده، اما به خاطر آسیبی که به مغزش وارد شده، روی ویلچر می‌نشیند.

مادر این نوجوان هم در فضای مجازی اعلام کرد که هستی نمی‌تواند با دیگران ارتباط برقرار و صحبت کند.

XS
SM
MD
LG