لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۲

آخرین پیگیری‌های مسئولین دولتی| معاون درمان وزارت بهداشت: در مسمومیت‌ها عامل محرک تنفسی وجود دارد


پس از پایان تعطیلات نوروزی نیز مراکز درمانی شاهد مراجعه دانش‌آموزان بودند که در مدارس دچار مسمومیت شده بودند.
پس از پایان تعطیلات نوروزی نیز مراکز درمانی شاهد مراجعه دانش‌آموزان بودند که در مدارس دچار مسمومیت شده بودند.

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت در گزارشی از مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه گفته است که فعلا نتایج تحقیقات تغییری نکرده است و در مسمومیت‌ها عوامل «محرک تنفسی» استفاده شده است.

این مقام دولتی تاکید کرده که بررسی‌ها نشان داد «در کمتر از ۱۰ درصد از دانش‌آموزان عوامل محرک تنفسی وجود داشته است که سبب بروز علائم تنفسی نظیر سرفه، تنگی‌نفس و علائم تحریکی شده است.»

با بازگشایی دوباره مدارس پس از تعطیلات نوروزی، در روزهای گذشته هم شاهد گزارش‌هایی بودیم که حکایت از چندین مورد از مسمومیت‌های سریالی در برخی از مدارس کشور داشت.

در ادامه مسمومیت‌های سریالی در مدارس ایران، روز شنبه ۱۹ فروردین دانش‌آموزان مدارس مختلف دستکم در چند شهر از جمله ارومیه و دیواندره مسموم شدند.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، اعلام کرد دانش آموزان دختر مدرسه ابتدایی «هیات امنایی شهر ارومیه» بر اثر انتشار گاز در این مدرسه مسموم شده‌اند.

بر اساس این گزارش از تعداد دانش آموزان مسموم شده اطلاعی در دست نیست ولی بنا به گفته شاهدان، تعدادی از دانش آموزان این مدرسه با آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

همچنین به گزارش هه‌نگاو، روز شنبه دبیرستانهای دخترانه پروین اعتصامی و بنت الهدا در دیواندره برای بار دوم هدف حملات قرار گرفته و شمار زیادی از دانش‌آموزان مسموم و به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران هم اعلام کرد روز شنبه «حداقل به پنج مدرسه دخترانه حمله شیمیایی شده است.»

این شورا مکان مدارسی که هدف قرار گرفته‌اند را اردبیل، نقده، هفتکل خوزستان و ارومیه اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG