لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

دومین شاکی هم پیدا شد؛  محدودیت‌های اینترنتی صدای بازیکنان روسیه را هم درآورد


تیم ملی فوتبال روسیه در نوروز ۱۴۰۲ در تهران به مصاف تیم ملی ایران رفت.
تیم ملی فوتبال روسیه در نوروز ۱۴۰۲ در تهران به مصاف تیم ملی ایران رفت.

برخلاف ادعاهای مستمر وزیر ارتباطات مبنی بر افزایش سرعت اینترنت و کیفیت خدمات؛ وضعیت اینترنت در ایران صدای اکثر بازیکنان تیم ملی روسیه را که چند روز پیش برای مسابقه با تیم ملی ایران به تهران سفر کرده بودند در آورده است.

در تازه‌ترین واکنش «کنستانتین تیوکاوین» مهاجم تیم ملی روسیه و باشگاه دینامو مسکو در گفتگو با «اسپورت ۲۴ » در همین رابطه گفت: «راستش را بخواهید تمام مدتی که در ایران گذراندیم به نوعی ناراحت و معذب بودم. هوا هم عجیب و همیشه مه آلود بود. علاوه بر آن، اینترنت کار نمی‌کرد.»

این ملی‌پوش روس افزود: «من با دیتای تلفن همراه خودم کار می‌کردم، چون هیچ چیز از طریق وای فای محلی لود نمی‌شد. البته اینترنت موبایل هم مشکلاتی داشت. در واقع ما سه روز را بدون اینترنت سپری کردیم!»

پیش از این بازیکن، «نیکلای کوملیچنکو» مهاجم تیم ملی روسیه و باشگاه روستوف اولین نفری بود که از میزبانی ایران به ویژه از اینترنت و غذا انتقاد کرد. او گفت: «از نظر زندگی روزمره واقعاً آن را دوست نداشتم. صادقانه بگویم، همه چیز در سطح بسیار پایینی بود. آخرین بازی خود را مقابل ازبکستان در تاشکند انجام داده بودیم. آنجا سطح راحتی بالاتری وجود داشت اما در تهران، به نوعی در هتل به طور کلی مشکلاتی وجود داشت به ویژه غذا. از اینترنت هم که چیزی نگویم. من در اتاقم در هتل اینترنت نداشتم. مجبور بودم در راهرو بنشینم تا به جایی وصل شوم.»

اظهارات این بازیکن حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت از جمله ادبیات زشت و زننده علیرضا منصوریان که در نشست خبری پیش از بازی فولاد با پیکان گفت: «بازیکن روسیه دیوانه بود! یا از بیرون به او گفته بودند چیزی بگوید. او زندگی ما را با ازبکستان مقایسه کرده بود. تا جایی که می دانم آنها (کاروان روسیه) از هتل به ورزشگاه و از آنجا به فرودگاه رفتند. نمی‌دانم مرتیکه چطور تشخیص داد ما در ایران چطور زندگی می‌کنیم! و اینکه در تلویزیون می‌گوید شرایط ایران از ازبکستان کمتر است و اینترنت آنتن نمی‌داد! این نکته برایم عجیب بود.»

البته اظهار نظر در مورد کیفیت زندگی در ایران تنها به این دو بازیکن خلاصه نشد و «دنیل پروتسف» هافبک تیم ملی روسیه و باشگاه اسپارتاک مسکو نیز درباره سفرش به ایران گفت: «واقعاً در ایران مشکلات اینترنت وجود داشت و ارتباط با خانواده سخت بود اما من شخصاً روی فوتبال و آماده شدن برای مسابقه متمرکز بودم.»

XS
SM
MD
LG