لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۷

در پنجمین روز فروردین، دولت جزئیات ساعات کاری را اعلام کرد؛ «شناور» برای یکی از والدین


بانک‌ها از ساعت ۷:۳۰ صبح شروع به فعالیت خواهند کرد و کارمندانش نیم ساعت زودتر باید سرکار باشند.
بانک‌ها از ساعت ۷:۳۰ صبح شروع به فعالیت خواهند کرد و کارمندانش نیم ساعت زودتر باید سرکار باشند.

روز شنبه پنجم فروردین، متن مصوبه هیأت دولت ابراهیم رئیسی در مورد ساعات آغاز به کار دستگاه‌های مختلف در رسانه‌های ایران منتشر شد. طبق نامه‌ای که با امضای محمد مخبر منتشر شده، ساعت آغاز به کار والدین در «تعامل» با دستگاه‌های اجرایی «شناور» شده است.

تاریخ نامه منتشر شده ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ است، اما تاریخ جلسه هیات دولت برای تصمیم‌گیری ۲۴ اسفند ذکر شده است. مشخص نیست که تبصره‌ ماده ۱ این بخشنامه که به امکان «شناور» شدن ساعت آغاز به کار والدین اشاره دارد، پس از تصویب در جلسه ۲۴ اسفند اضافه شده‌است یا خیر.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی بیست و هشتم اسفندماه اعلام کرده بود که از سال آینده آغاز به‌ کار «مدارس متوسطه ساعت ۷:۳۰ و ابتدایی ساعت ۸ خواهد بود»، ادارات نیز «ساعت ۷» و بانک‌ها در سراسر کشور «ساعت ۷:۳۰» خواهند بود. سخنگوی دولت در آن روز هیچ اشاره‌ای به موضوع «شناور» بودن ساعات آغاز به کار والدین نکرده بود.

پس از اعلام سخنگوی دولت از تصمیم دولت به منظور تعیین ساعت کار برخی از دستگاه‌های اجرایی از ۶:۳۰ دقیقه در حالی که ساعت آغاز به کار مدارس ساعت ۷ تا ۷:۳۰ صبح اعلام شده بود، این اقدام دستمایه طنز و انتقاد شهروندان در روزهای گذشته شده بود.

حالا و در مصوبه منتشر شده در این مورد تبصره‌ای وجود دارد که گفته است در راستای «حمایت از خانواده»، دستگاه‌های اجرایی در «تعامل» با یکدیگر مکلفند با «شناور شدن» ساعت شروع به کار «یکی از والدین» موافقت کنند.

بر اساس این مصوبه، واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی از ۶:۳۰ دقیقه صبح، واحدهای صنعتی ۷ صبح، و واحدهای ستادی دستگاه‌های اجرایی مستقر در تهران به‌صورت «شناور» از ساعت ۷ تا ۹ صبح و واحدهای استانی از ساعت ۷ صبح مشغول به کار خواهند شد.

بخشنامه دولت در مورد ساعات آغاز به کار ادارات و مدارس در سال ۱۴۰۲
بخشنامه دولت در مورد ساعات آغاز به کار ادارات و مدارس در سال ۱۴۰۲

XS
SM
MD
LG