لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۲

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از مسمومیت ۱۲۰۰ دانش‌آموز در دو شهر خبر داد


تعدادی از دانش‌آموزان در قم با علائم مسمومیت از جمله «علائم تنفسی و سوزش گلو و حالت تهوع» به مراکز درمانی منتقل شدند.
تعدادی از دانش‌آموزان در قم با علائم مسمومیت از جمله «علائم تنفسی و سوزش گلو و حالت تهوع» به مراکز درمانی منتقل شدند.

در تازه‌ترین واکنش‌ها به مسمومیت‌های سریالی در برخی از مدارس ایران، یک نماینده مجلس شورای اسلامی مسمومیت دستکم ۱۲۰۰ دانش‌آموز تنها در دو شهر قم و بروجرد خبر داد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس روز چهارشنبه گفت: «تا ۸ اسفند مسمومیت خفیف ۷۹۹ دانش‌آموز در قم گزارش شده است، درباره بروجرد هم چیزی‌که امروز در جلسه مطرح شد از دوم تا نهم اسفند نزدیک به ۴۰۰ نفر از دانش‌آموزان مسمومیت خفیف داشتند.»

زهرا شیخی می‌گوید: «وجود مسمومیت غیرقابل انکار است و تا امروز گزارش وزارت بهداشت کامل‌تر بوده و اکثر نماینده‌ها هم‌نظر هستند که گزارش سایر دستگاه‌ها قانع کننده نیست.»

با تداوم مسمویت‌های سریالی حالا به‌نظر می‌رسد سریال مسمومیت‌ها به پشت دیوار تهران رسیده، طوری‌که روز گذشته برخی دانش‌آموزان در شهر پردیس با علائم مسمومیت از مدرسه به مراکز درمانی منتقل شدند.

در دو ماه گذشته، شماری از دانش‌آموزان در اردبیل، ساری، قم، بروجرد و تهران با علائم مسمومیت راهی بیمارستان شدند، اما وزیر آموزش و پرورش گفت که «بخش اعظم» این مشکل ناشی از «شایعات فضای مجازی» است و مراجع ذی‌صلاح می‌گویند مشکلی وجود ندارد.

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت هم، مسمومیت دانش‌آموزان را «بسیار خفیف» توصیف کرد و گفت عامل آن «میکروبی نیست.»

این در حالی است که یکی از مدرسان حوزه علمیه قم این «مسموم‌سازی»ها را به گروهی از متعصبان مذهبی قم و اصفهان نسبت داد و گفت این گروه با تحصیل دختران مخالفند. جمع زیادی از کاربران فضای مجازی اما معتقدند که این اقدامات نوعی انتقام‌گیری حکومت از نافرمانی‌های نوجوانان و جوانان معترض است.

XS
SM
MD
LG