لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۳

آخرین وضعیت از بازماندگان سقوط بالگرد؛ وزیر ورزش در خواب مصنوعی


در حادثه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش جمهوری اسلامی، یک نفر کشته و چندین نفر از جمله وزیر ورزش بشدت مجروح شدند.
در حادثه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش جمهوری اسلامی، یک نفر کشته و چندین نفر از جمله وزیر ورزش بشدت مجروح شدند.

رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی با اشاره به شرایط امروز حادثه دیدگان سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش و همراهان گفت: «به دلیل شدت صدمات، وزیر ورزش در خواب مصنوعی است تا روند درمان به خوبی طی شود.»

آرش فرهادیان تاکید کرد: «برخی‌ها که آسیب کمتری دیده بودند و امکان جابجایی داشتند به تهران منتقل شده و یکی از همکاران صدا و سیمای استان نیز در بیمارستان کرمان است.»

به گفته او در خصوص مدیر کل استان تهران با توجه به نتایج اولیه عکس برداری‌ها که ضایعه نخاعی را نشان می‌داد در عمل جراحی که امروز انجام شد نظر پزشکان بر این بود که عمل موفقیت آمیز بوده و در حال حاضر عمل دوم بر روی ناحیه پا او در حال انجام است.

روز پنجشنبه هواپیمای حامل حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان ایران و همراهانش در هنگام فرود در یک استادیوم ورزشی در بافت استان کرمان سقوط کرد.

ابتدا گفته شد که حال حمید سجادی وزیر ورزش ایران مساعد است اما رئیس اورژانس کرمان اعلام کرد که سید حمید سجادی وزیر ورزش در نتیجه سانحه بالگرد در شهرستان بافت دچار خونریزی مغزی شده و کار انتقال وی از بافت به مراکز درمانی در حال انجام است.

هنوز علت این حادثه در دست بررسی است اما شاهدان عینی می‌گویند ابتدا هلی‌کوپتر روز زمین ورزشگاه نشست اما سپس بلند شد و بعد سقوط کرد.

روز شنبه، رئیس کل دادگستری استان کرمان از تشکیل پرونده قضایی برای بررسی علت وقوع این حادثه خبر داد.

رسانه‌های ایران می‌گویند در این حادثه دست‌کم ۱۵ نفر مجروح شدند و اسماعیل احمدی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی در این سانحه جان باخت.

XS
SM
MD
LG