لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۹

زلزله در خوی؛ ۳ کشته و ۸۱۶ مجروح؛ جمعیت هلال احمر: کار جستجو و نجات تمام شد


زلزله در خوی - بهمن ۱۴۰۱
زلزله در خوی - بهمن ۱۴۰۱

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در جمهوری اسلامی روز یکشنبه در گفت‌وگو با صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعلام کرد که «کار جستجو و نجات» آسیب‌دیدگان زلزله خوی «تمام شده است.»

در همین زمینه جعفر میعادفر، رئیس اورژانس کشور نیز در مصاحبه‌ای با تلویزیون جمهوری اسلامی «مصدومان» زلزله را ۸۱۶ نفر و کشته شدگان را ۳ نفر اعلام کرد. دقایقی پیش از آن ذبیح الله کاظمی، فرماندار خوی در مصاحبه‌ای دیگر «زخمی» شدگان را ۶۶۵ نفر اعلام کرده بود. با این حال محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی نیز آخرین آمار مصدومان را ۸۱۶ نفر اعلام کرد.

به گفته استاندار آذربایجان غربی زلزله دیشب خوی سبب آسیب رسیدن ۲۰ تا ۵۰ درصدی به واحدهای مسکونی در ۷۰ روستا شده است. با این وجود، احمد وحیدی، وزیر کشور دولت ابراهیم رئیسی صبح یکشنبه پس از شرکت در جلسه «مدیریت بحران» اعلام کرد که «مشکل برق، گاز و آب در همه مناطق حل شده است.»

با این وجود، تعداد زیادی از مردم در خوی، سلماس و برخی از روستاهای اطراف آن دیشب را بیرون از خانه و در چادرهای امدادی سپری کردند.

زلزله در خوی - بهمن ۱۴۰۱
زلزله در خوی - بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۲۱:۴۴ شنبه شب زلزله ۵.۹ ریشتری در حدود عمق ۷ کیلومتری شهرستان خوی را لرزاند. زلزله‌ای که تا لحظه نگارش این خبر، به گفته مقامات رسمی جمهوری اسلامی دستکم ۳ کشته و بیش از ۸۰۰ مجروح به‌جا گذاشته است.

XS
SM
MD
LG