لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۴

رسانه‌های ایران از احتمال جابجایی در فرماندهی نیروی انتظامی خبر می‌دهند 


حسین اشتری فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
حسین اشتری فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

رسانه‌های ایران از پایان دوره حسین اشتری بعنوان فرمانده نیروی انتظامی کشور خبر دادند. این رسانه‌ها در حالی از اتمام دوره فعالیت او نوشته‌اند که در حکم صادر شده برای او مدت زمان مشخصی تعیین نشده و دوره فعالیت فرماندهان پیشین نیز هیچگونه نظم زمانی مشخصی ندارد.

گفته می‌شود تداوم اعتراضات سراسری و حاشیه‌های بوجود آمده از دلایل اصلی برکناری او است و خبرگزاری «برنا» نوشت زمزمه‌هایی نیز از جایگزینی احمدرضا رادان، که خود پیش از این از جانشینی فرماندهی نیروی انتظامی برکنار شده بود، به جای حسین اشتری شنیده می‌شود. رادان بین سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۳ مسئولیت جانشینی اسماعیل احمدی مقدم٬ فرمانده وقت نیروی انتظامی را برعهده داشت. حسین اشتری نیز پیش از فرماندهی کل نیروی انتظامی، رئیس پلیس اطلاعات امنیت کشور بود.

احمدرضا رادان از جمله حامیان سرسخت طرح ارتقا امنیت اجتماعی و اخلاقی است. او در سمت جانشینی فرمانده پلیس٬ در اجرای این طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش مهمی در آن سال‌ها داشت.

طرح ارتقا امنیت اجتماعی و اخلاقی که سال ۱۳۸۶ به اجرا درآمد٬ از یک سو بر نظارت بر پوشش شهروندان٬ به ویژه زنان٬ تاکید داشت و از دیگر سو بر مقابله با بزهکاری و بازداشت افرادی تحت عنوان «اراذل و اوباش».

XS
SM
MD
LG