لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۸

سرگردانی مسافران خروجی «فرودگاه امام»؛ تایید و تکذیب فعالیت تاکسی‌های اینترنتی 


پارکینگ فرودگاه «امام خمینی» تهران و فعالیت تاکسی‌های اینترنتی
پارکینگ فرودگاه «امام خمینی» تهران و فعالیت تاکسی‌های اینترنتی

در حالی که پیشتر مقامات «شهر فرودگاهی امام خمینی» از ممنوعیت‌هایی برای ورود «تاکسی‌های اینترنتی» خبر داده بودند، در جدیدترین اظهارات، اعلام کرده‌اند که مسافران برای استفاده از آنها باید به پارکینگی مجزا بروند. 

سعید چلندری، سرپرست «شهر فرودگاهی امام خمینی» امروز یکشنبه چهارم تیرماه مدعی شد که ممنوعیتی برای ورود تاکسی‌های اینترنتی به «فرودگاه امام» وجود ندارد.

او به «باشگاه خبرنگاران» وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی گفته است «طبق دستورالعمل»، تمامی فرودگاه‌ها از «توقف و پذيرش» مسافركش‌های متفرقه «مقابل ترمينال» جلوگیری می‌کنند. سرپرست «شهر فرودگاهی امام خمینی» تهران سوم دی‌ماه از «دستور دادستانی» برای ممنوعیت ورود ‎تاکسی‌‌های اینترنتی «‎تپسی و ‎اسنپ» به شعاع «۸۰۰ متری» این ‎فرودگاه خبر داده بود.

این مقام دولتی اما اکنون اظهار داشته است که تاكسی‌های اينترنتی درصورت «درخواست جذب مسافر» باید فعاليت خود را در «پاركينگ ٣» انجام دهند.

پارکینگ شماره ٣ فرودگاه بین‌المللی تهران، از جمله «پارکینگ‌های روباز» روبروی «ترمینال مسافری شماره ۱» است و نزدیک مجموعه هتل‌های فرودگاهی قرار دارد. از نزدیک‌ترین خروجی مسافران ترمینال تا این پارکینگ با پای پیاده ۱۴۰۰ متر فاصله وجود دارد. بر اساس اعلام رسمی سایت این فرودگاه، پارکینگ شماره ۳ «جهت توقف‌های چند ساعته و یا چند روزه» پیشنهاد می‌شود.

تاکسی‌های اینترنتی در سالیان اخیر به دلیل به صرفه‌تر بودن برای مسافران، از اقبال بیشتری نسبت به مجموعه‌های حمل و نقل ثابت مستقر در فرودگاه‌ها برخوردار شده‌اند.

XS
SM
MD
LG