لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۲

شنبه اعتراضی صنعت نفت؛ کارکنان در مناطق نفتی تجمع کردند


کارگر صنعت نفت
کارگر صنعت نفت

با آغاز هفته جدید در ایران کارکنان و کارگران صنعت نفت در مناطق مختلف نفتی دست به تجمع زدند.

به گزارش رسانه‌ها در ایران، شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱، جمعی از کارکنان رسمی در صنعت نفت عسلویه در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل درب شرکت نفت و گاز عسلویه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

همچین براساس گزارش‌ها تعدادی از کارکنان رسمی نفت در اهواز در مقابل درب شماره ۳ شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تجمع اعتراضی برگزار کردند. معترضان خواستار اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، حذف مالیات زیاد از حقوق‌ها، حذف سقف حقوقی، افزایش حقوق و دستمزد، پرداخت پاداش بازنشستگی، بهبود خدمات رفاهی و وضعیت بهداشت و درمان، ابطال اساسنامه صندوق نفت و رسیدگی به دیگر مطالباتشان هستند.

در گچساران نیز عده‌ای از کارکنان رسمی نفت همزمان با دیگر همکاران خود در اهواز، ماهشهر و عسلویه دست به تجمع اعتراضی زدند. تجمع این کارکنان در پی عدم رسیدگی به مطالباتشان صورت گرفته است.

کارکنان رسمی شاغل در آتش‌نشانی منطقه نفتی جزیره خارک نیزهمزمان دست به تجمع زدند.

شماری از کارکنان رسمی نفت در ماهشهر در نیز در پی عدم رسیدگی به مطالباتشان همزمان با دیگر همکاران خود در شهرهای مختلف دست به تجمع اعتراضی زدند.

این تجمعات مطابق فراخوان از پیش اعلام شده برای برگزاری تجمع سراسری با محوریت شهرها و مناطق عملیاتی و نفتی برگزار شده است.

XS
SM
MD
LG