لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۲

چرخش توپخانه رسانه‌ای حکومت این بار به سمت فرخ‌نژاد


حمید فرخ‌نژاد، بازیگر سینما و تلویزیون ایران 
حمید فرخ‌نژاد، بازیگر سینما و تلویزیون ایران 

حمید فرخ‌نژاد پس از خروج از ایران با انتشار پستی و خطاب قراردادن علی خامنه‌ای به هدف جدید توپخانه رسانه‌ای حکومت تبدیل شد تا در کنار علی کریمی بیشترین حمله‌ها را تجربه کند.

حمید فرخ نژاد نوشته بود: «علی خامنه‌ایی تو برای ما دیکتاتور خوبی نبودی، لااقل بخاطر خودت دیکتاتور باشخصیتی باش.»

نوشته‌ای که خزائی، رئیس سازمان سینمایی را هم مجبور به واکنش کرد و گفت: «نمی‌شود هر کسی مبانی اصلی نظام را زیر سؤال ببرد و ما سکوت کنیم. شما حق ندارید به رهبر، پیر و مرشد ما توهین کنید.»

خبرگزاری ایرنا نیز در مطلبی علیه فرخ نژاد نوشت: «او ممنوع الخروج بود و دستگاه قضا با گرفتن تعهد اجازه خروج وی را صادر کرده است.» به ادعای این خبرگزاری این اقدام آقای بازیگر، دستگاه قضا را وادار می‌کند تا در برابر پیشنهادهای مشابه نیز انعطاف لازم را نشان ندهد.

گروه تولید سریال «سقوط» نیز طی نامه‌ای به فرخ نژاد نوشت «کاش رفتار حرفه‌ای فقط هنگام نقد کردن چک معنا پیدا نمی‌کرد.»

در این نامه آمده است: «چطور می‌شود که زحمت‌های گروهی را که خود در میان‌شان بودید، نبینید و تصمیمی فردی بگیرید که پخش سریال به مخاطره بیفتد؟»

روزنامه ایران نیز در ادامه حمله رسانه‌های حکومت به فرخ‌نژاد نوشت: به نظر می‌رسد که وی از قبل برنامه این کار را ریخته بوده «فرخ‌نژاد فهمید که باید عازم امریکا شود، به‌ناگهان از بارگذاری استوری و یادداشت مرتبط با خشونت‌های اجتماعی اخیر منصرف شد و برخلاف روزهای نخست ناآرامی‌ها، طی هفته‌های اخیر، هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداد. یعنی برای مطامع و منافع شخصی خود، هیچ نگفت و آن موقع دیگر نگران جوانان کشورش نبود.»

این روزنامه همچنین مدعی شد که فرخ نژاد به دلیل مشکلات قبلی که با پلتفرم فیلیمو داشت «می‌خواست اثرش توقیف شود و به آن خسارت بخورد.»

گفتنی است رسانه‌های حاکمیت در کنار مقامات و مسئولان مختلف از ابتدای اعتراضات کمپینی علیه علی کریمی، ملی پوش سابق فوتبال ایران ترتیب دادند که هنوز هم ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG