لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۶

یکصد کشتی حمل‌کننده نفت قاچاق ایران گواهینامه‌های ضروری خود را از دست دادند


کشتی حمل‌کننده نفت
کشتی حمل‌کننده نفت

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای اعلام کرد فعالیت‌های این سازمان، برای شناسایی و ردیابی کشتی‌های دخیل در قاچاق نفت و گاز ایران و مطلع کردن مقامات دریایی از فعالیت‌های آنها، منجر به تعلیق یا لغو طبقه‌بندی‌های ۱۰۰ کشتی‌ مرتبط با قاچاق نفت و گاز ایران شده است.

به گفته این سازمان، از دست دادن رتبه‌بندی کشتی، مانعی جدی برای فرار مداوم جمهوری اسلامی از تحریم‌های ایالات متحده و فعالیت‌های مخرب حکومت ایران است، چرا که گواهی رتبه‌بندی معتبر، برای ثبت یک کشتی تحت یک پرچم ضروری است و بدون این گواهی، نفتکش‌ها از مزیت‌هایی چون پوشش بیمه یا توانایی تماس بیشتر با بنادر بین‌المللی محروم می‌شوند.

براساس اطلاعیه این سازمان، تا به امروز، فعالیت سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای، منجر به تعلیق ۲۵ کشتی و محرومیت حکومت ایران از بیش از «یک میلیارد و دویست میلیون دلار» درآمد شده، که به گفته این سازمان، می‌توانست در زمینه حمایت مالی از نقض حقوق بشر، فعالیت‌های تروریستی و برنامه هسته‌ای‌ حکومت به مصرف برسد.

طبق اعلام این سازمان که به عنوان «ناظر غیررسمی تحریم‌های ایالات متحده» عمل می‌کند، اجرای دقیق تحریم‌ها و اعمال تحریم‌ها علیه کشتی‌های فردی که نفت ایران را حمل می‌کنند، مالکان، اپراتورها و مدیران کشتی‌ها، کشورهای پرچم‌دار، شرکت‌های بیمه و مقامات بندری از جمله موضوعات مورد حمایت این سازمان است.

XS
SM
MD
LG