لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۸

آغاز مبارزه با مهاجران غیر قانونی در چین


مقامات اداره مهاجرت در پکن روز سه شنبه سرکوب ۱۰۰ روزه خارجیانی را که بطور غیر قانونی در پایتخت چین زندگی و کار می کنند آغاز کردند.
مقامات می گویند هدف کمپین خارجیانی است که بیشتر از زمان تعیین شده در ویزاهایشان می مانند و بدون اجازه کار می کنند.
پلیس می گوید به بازرسی در مناطقی که خارجیان اغلب به آنجا رفت و آمد می کنند، از جمله بارها، هتل ها، رستوران ها و دانشگاه ها خواهند پرداخت. اهالی محلی نیز تشویق شده اند خارجیانی را که مظنون به خلافکاری هستند به پلیس گزارش دهند.
مقامات چین به خارجیان هشدار می دهند گذرنامه ها و دیگر اسناد مهم را همیشه همراه داشته باشند.
این نخستین بار است که چین آشکارا باشندگان غیر قانونی در پکن را هدف می گیرد. در حالی که مقامات با موج فزاینده مهاجران از کشورهای فقیر تر برخورد می کنند، انتظار می رود شهر های دیگر نیز کمیپن های مشابهی را آغاز کنند.
مهاجران – قانونی و غیر قانونی - در سال های اخیر به چین در حالی که اقتصاد آن رونق یافته سرازیر شده اند، با این حال شمار دقیق مهاجران غیر قانونی معلوم نیست.
روزنامه گلوبال تایمز وابسته به حزب کمونیست روز سه شنبه در سرمقاله ای خواهان «رویکردی سخت در مبارزه با خارجیان غیرقانونی» شد و آنرا «چالشی جدید» برای چین توصیف کرد.
روزنامه در حالی که می گوید چین باید شرایط مطلوبی برای خارجیان به وجود آورد، اظهار نظر می کند کشور «نمی تواند در این مرحله از توسعه خود مقصدی برای مهاجران باشد.»
XS
SM
MD
LG