لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۶

آخرین وضعیت کرونا در ایران: شهر در وضعیت قرمز؛ پرواز به ۳۲ کشور ممنوع شد


مراسم تشییع فاطمه نجم‌السادات از کادر درمان اهواز - ۱۰ اسفند
مراسم تشییع فاطمه نجم‌السادات از کادر درمان اهواز - ۱۰ اسفند

همزمان با عبور شمار قربانیان کرونا در ایران از مرز ۶۰ هزار نفر سازمان هواپیمایی کشوری از توقف پروازهای رفت و برگشت به بیش از ۳۰ کشور خبر داد.

وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه ۱۰ اسفند اعلام کرد با مرگ بیش از ۹۰ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، شمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۶۰ هزار نفر عبور کرد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران، بیش از هشت هزار مورد ابتلای قطعی به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت به ثبت رسیده و نزدیک به ۵۰۰ تن از مبتلایان در بیمارستان بستری شدند. وی همچنین از وضعیت قرمز در یازده شهرستان ایران خبر داد.

در همین حال، ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران از شناسایی بیش از ۱۰۰ مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در استان های مختلف کشور خبر داده و گفته، تا کنون هشت مورد از جمله مرگ سه کودک بر اثر ابتلا به گونه جهش یافته ویروس به ثبت رسیده است.

آمار رسمی چین، روسیه و ایران قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود. ضمن این که با دستور رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر ممنوعیت استفاده از واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا، چشم‌انداز روشنی برای واکسیناسیون عمومی در ایران وجود ندارد.

در همین حال سازمان هواپیمایی کشوری ایران نیز روز یکشنبه اعلام کرد بر پایه مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، پروازهای رفت و برگشت به ۳۲ کشور از جمله بریتانیا، برخی کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین تا اطلاع ثانوی متوقف می شود.

XS
SM
MD
LG