لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۰

تام کروز در سال ۲۰۲۱ برای تولید فیلم جدیدش به فضا می‌رود


تام کروز
تام کروز

پس از تأیید خبر تصویربرداری فیلم جدید تام کروز در فضا، جزئیات بیشتری درباره این پروژه سینمایی نامتعارف منتشر شد.

تارنمای علمی «اسپیس شاتل آلمِنَک» (به انگلیسی: Space Shuttle Almanac) در حساب کاربری توئیتر خود نوشت که تام کروز ۵۸ ساله در اکتبر سال ۲۰۲۱ به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رود.

به گفته این منبع خبری، تام کروز، همراه با داگ لیمان کارگردان فیلم، یک‌فضانور‌د، و خدمه‌ای دیگر، با فضاپیمای «دراگون اسپیس اکس» که متعلق به شرکت «اسپیس اکس» ایلان ماسک است، به ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌روند.

مسئولیت این سفر با شرکت «اسپیس اکس» است، ولی مراحل فیلمبرداری و تولید در اتاق‌های شرکت خصوصی دیگری به نام «اکسیوم اسپیس»، که به ایستگاه بین المللی فضایی متصل است، انجام می‌شود.

این شرکت از سال ۲۰۱۶ فعالیت‌های تجاری خود را با هدف توسعه گردشگری فضایی آغاز کرده است و در سال‌های اخیر چند بخش جانبی و اضافی را به ایستگاه بین‌المللی فضایی افزوده است.

این بخش‌ها در آینده به هتل‌‌ها و اقامتگاه‌های فضایی تبدیل می‌شوند و پذیرای گردشگرانی خواهند بود که به ایستگاه ‌بین‌المللی فضایی می‌روند، و یا به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف اجاره داده می‌شوند.

هنوز مشخص نیست که سفر تام کروز برای بررسی شرایط ایستگاه بین‌المللی است، یا او برای بازی در فیلم به فضا می‌رود.

این اثر که هنوز عنوانی ندارد و جزئیات چندانی نیز درباره آن منتشر نشده است، نخستین فیلم داستانی است که در فضا تولید می‌شود و از اهمیت زیادی برای صنعت سینما برخوردار است.

تام کروز که از ستاره‌های بزرگ هالیوود محسوب می‌شود، نقش مهمی در پیدایش این پروژه سینمایی دارد و شخصاً موافقت ایلان ماسک، و سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، «ناسا»، را برای مشارکت در تولید این فیلم جلب کرده است. تام کروز از معدود ستاره‌هایی است که تمامی صحنه‌های حادثه‌ای و خطرناک فیلم‌هایش را خودش بازی می‌کند و اعتقادی به استفاده از بدلکار ندارد.

چندی پیش جیم برایدنستاین، مدیر «ناسا»، همکاری با تام کروز برای تصویربرداری این فیلم در ایستگاه بین‌المللی فضایی را هیجان انگیز توصیف کرد.

او‌ در ادامه بر نیاز ناسا به رسانه‌های محبوبی مانند سینما تأکید کرد؛ رسانه‌هایی که می‌توانند الهام‌بخش نسل جدیدی از مهندسان و دانشمندانی باشند که برنامه‌های بلندپروازانه ناسا را به واقعیت تبدیل می‌کنند.

به گفته منابع خبری، فیلم جدید تام کروز با بودجه‌ای ۲۰۰ میلیون دلاری و توسط «پارامونت» تولید می‌شود که البته شرکت «اسپیس اکس»، و سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا یا «ناسا» نیز در آن مشارکت دارند.

داگ لیمان و تام کروز
داگ لیمان و تام کروز

داگ لیمان کارگردان آمریکایی، از دوستان نزدیک تام کروز است و آنها در فیلم‌های «لبه فردا» و «ساخت آمریکا» که بسیار موفق بود، با یکدیگر همکاری داشتند.

XS
SM
MD
LG