لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۹

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن وعده حمایت از صنایع تولیدی آمریکا برای تقویت اقتصاد آمریکا دادند


2020 election / انتخابات ۲۰۲۰
2020 election / انتخابات ۲۰۲۰

پرزیدنت دونالد ترامپ و جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه، و در نخستین روزی که رأی گیری زودهنگام در ایالت مینه‌سوتا، یکی از چند ایالت به اصطلاح «ایالت نوسانی» (یا ایالت آوردگاه) که یک نامزد دموکرات یا جمهوریخواه می‌تواند در آنها به پیروزی دست یابد آغاز شد، مراسم انتخاباتی جداگانه‌ای در آن ایالت برگزار کردند. به عقیده بسیاری از کارشناسان، پیروزی در این ایالت‌ها به طور بالقوه نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ را تعیین خواهد کرد.

هم ترامپ و هم بایدن روز جمعه به طرفداران خود در مینه‌سوتا گفتند که بر حمایت از صنایع و تولید آمریکایی برای تقویت اقتصاد آمریکا تمرکز خواهند کرد.

پرزیدنت ترامپ با بیان این که «می‌خواهم بگویم در طول چهار سال بعدی ما آمریکا را به ابر قدرت تولید در جهان تبدیل خواهیم کرد و به اتکای‌مان به چین یک بار و برای همیشه پایان خواهیم داد»، یادآوری کرد تعرفه‌هایی که او بر فولاد تولید خارج بسته است به حفظ مشاغل در مینه‌سوتا، از جمله مشاغل حوزه معادن سنگ آهن در این ایالت موسوم به «محدوده آهن» کمک کرد.

ترامپ گفت «ما در مینه‌سوتا پیروز خواهیم شد، چرا که آنها غیر از بستن محوطه سنگ آهن کاری برای مینه‌سوتا نکردند. آنها با یک قلم آن را بستند. یادتان می‌آید؟ من آمدم و آن را باز کردم.» او در ادامه هشدار داد که «بایدن محدوده آهن شما را خواهد بست.»

چند ساعت پیشتر، در یک ایستگاه انتخاباتی در شمال مینه‌سوتا، بایدن گفت «آمریکایی بخرید» را در ساز و کار خرید فدرال تقویت می‌کند.

بایدن گفت: «برنامه من میلیون‌ها شغل با دستمزد خوب برای ساخت محصولات و فناوری‌هایی که ما اکنون و در آینده نیاز داریم ایجاد خواهد کرد و با یک نظریه بسیار ابتدایی آغاز خواهد شد: وقتی دولت پول مالیات‌دهندگان را هزینه می‌کند، باید از آن برای خرید تولیدات آمریکایی، و ساخت کارگران آمریکایی، استفاده کند.»

معاون رئیس جمهوری سابق همچنین وعده داد اگر در انتخابات نوامبر پیروز شود، در نخستین دوره ریاست جمهوری خود ۴۰۰ میلیارد دلار برای خرید تولیدات آمریکایی هزینه خواهد کرد.

روز جمعه، ۱۸ سپتامبر، انتخابات حضوری زودهنگام ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در چهار ایالت مینه‌سوتا، ویرجینیا، داکوتای جنوبی، و وایومینگ آغاز شد.

XS
SM
MD
LG