لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۳

به‌روزرسانی شده: آمار بینندگان تلویزیونی و آنلاین کنوانسیون‌های جمهوریخواهان و دموکرات‌ها منتشر شد


جو بایدن - دونالد ترامپ
جو بایدن - دونالد ترامپ

بر اساس اطلاعاتی که یک مقام ارشد ناشناس ستاد انتخاباتی پرزیدنت ترامپ به فاکس نیوز داده است، حدود ۱۴۷.۹ میلیون نفر در ایالات متحده کنوانسیون چهار روزه ۲۰۲۰ حزب جمهوریخواه را از طریق تلویزیون و اینترنت تماشا کرده‌اند.

به گزارش فاکس نیوز، ۱۲۲ میلیون نفر در ایالات متحده کنوانسیون چهار روزه حزب دموکرات در هفته گذشته را نیز از طریق تلویزیون و اینترنت تماشا کردند.

نیلسن هولدینگ، یک شرکت تحلیل داده‌ها که در بیش از ۹۰ کشور فعالیت دارد، روز شنبه اطلاعاتی را منتشر کرد که بر اساس آن برآورد می‌شود ۲۳.۸ میلیون نفر در ایالات متحده آخرین شب کنوانسیون ملی ۲۰۲۰ حزب جمهوریخواه را در شامگاه پنجشنبه ۲۷ اوت، که پرزیدنت ترامپ سخنرانی پذیرش نامزدی اش را از محوطه فضای سبز کاخ سفید ایراد کرد، از طریق تلویزیون تماشا کردند.

شرکت نیلسن هفته گذشته نیز گزارش داد که برآورد می‌‌شود ۲۴.۶ میلیون نفر در ایالات متحده آخرین شب کنوانسیون ملی حزب دموکرات را در شامگاه پنجشنبه ۲۰ اوت، که جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق سخنرانی پذیرش نامزدی اش را از ویلمنگتون در ایالات دلاور ایراد کرد، از طریق تلویزیون تماشا کردند.

گزارش‌های نیلسن شامل داده‌های ۱۳ شبکه تلویزیونی آمریکایی از جمله کانال‌های پخش زنده و کابلی است.

طبق گزارش‌های نیلسن، بیشترین سهم تماشاکنندگان سخنرانی ترامپ متعلق به شبکه فاکس نیوز با ۹.۲ میلیون مخاطب است و پس از آن ای بی سی (۲.۶ میلیون) و ان بی سی (۲.۳ میلیون) قرار دارند.

سخنرانی پذیرش بایدن بیشترین بیننده را در شبکه ام اس ان بی سی با ۶.۱ میلیون نفر و پس از آن در سی ان ان (۵.۵ میلیون) و در ای بی سی (۲.۹ میلیون) داشت.

شرکت نیلسن تنها داده‌های مخاطبان تلویزیونی را گزارش کرده و تعداد کسانی که این سخنرانی‌ها را از طریق اینترنت تماشا کرده‌اند محاسبه نکرده است.

XS
SM
MD
LG