لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

نائومی اوساکا، تنیسور آمریکایی ژاپنی‌تبار، پولسازترین ورزشکار زن جهان شد


نائومی اوساکا، تنیسور آمریکایی ژاپنی‌تبار، پردرآمدترین ورزشکار زن جهان شد و رکورد تازه ای را در این زمینه ثبت کرد.

به گزارش نشریه «فوربز»، این بازیکن جوان سال گذشته کمی بیش از ۳۷ میلیون دلار درآمد داشت ‌و با پیشی گرفتن از سرنا ویلیامز، ستاره آمریکایی این رشته، پولسازترین ورزشکار زن جهان شد.

نائومی اوساکا در عین حال رکورد جهانی درآمد سالانه ماریا شاراپوا، تنیسور اهل روسیه، که نزدیک به ۳۰ میلیون دلار بود را نیز شکست و به افتخار بزرگی دست یافت.

نائومی اوساکا در ژاپن متولد شد و هنگامی که ۳ ساله بود، همراه با خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. مادر نائومی اوساکا ژاپنی و پدرش آمریکایی هاییتی‌تبار است. آنها پس از مدتی زندگی در لانگ آیلند به فلوریدا مهاجرت کردند و نائومی و خواهر بزرگترش، ماری، تنیس را در این ایالت فرا گرفتند.

نائومی اوساکا فعالیت‌های حرفه ای خود را از ۱۴ سالگی آغاز کرد و در مدت کوتاهی به اوج شهرت رسید.

او در سال ۲۰۱۹ با پیروزی مقابل سرنا ویلیامز در رقابتهای تنیس آزاد آمریکا درنیویورک، نخستین تنیسور ژاپنی تاریخ شد که مقام قهرمانی یک گرانداسلم را تصاحب کرد و نخستین آسیایی است که بازیکن شماره یک تنیس جهان شد.

بخش عمده‌ای از درآمدهای نائومی اوساکا را شرکت های بازرگانی و تجاری ژاپنی تأمین می‌کنند و او یکی از ستاره‌های نوظهور ورزش این کشور محسوب می‌شود.

نائومی اوساکا دارای تابعیت دوگانه است؛ ولی تصمیم گرفت در بازی‌های المپیک توکیو، که به دلیل شیوع کرونا تعویق افتاده است، به نمایندگی از ژاپن رقابت کند و این موضوع محبوبیت او را در این کشور افزایش داد.

با توجه به این که نائومی اوساکا‌ یکی از ستاره‌های ژاپن در بازی‌های المپیک تابستانی خواهد بود، تعدادی از شرکت های بزرگ این کشور، قراردادهای تجاری قابل توجهی با او امضا کردند و به این ترتیب درآمدهای این تنیسور جوان افزایش یافته است و در صورت ادامه این روند، تا مدت‌ها پولسازترین ورزشکار زن جهان خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG