لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۹

مجلس ایران از تصویب طرح ممنوعیت مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی منصرف شد


سعید ملایی، جودوکار ایرانی که از دستور مقامات برای شکست اجباری و پرهیز از رویارویی با حریف اسرائیلی پرده برداشت
سعید ملایی، جودوکار ایرانی که از دستور مقامات برای شکست اجباری و پرهیز از رویارویی با حریف اسرائیلی پرده برداشت

با درخواست وزارت ورزش و جوانان، یک ماده از طرح ضد اسرائیلی در دستور کار مجلس شورای اسلامی که هرگونه مسابقه با ورزشکاران را ممنوع می‌کرد، حذف شد.

به گزارش جروزالم پست، مجلس شورای اسلامی در پی تصویب یک طرح ۱۴ ماده‌ای جنجالی است که یکی از مواد آن ممنوعیت برگزاری هرگونه رقابت ورزشی با حریفان اسرائیلی بود که حالا با درخواست وزارت ورزش و جوانان از طرح حذف شده است. تصویب این طرح همراه با ماده مذکور می‌توانست تبعات بین‌المللی بسیاری برای ایران در پیش داشته باشد.

پیش از این، مقامات رژیم جمهوری اسلامی ضمن انکار هرگونه عمدی بودن باخت‌ها و آسیب‌ دیدگی‌های ورزشکاران برای خودداری از رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی، در رسانه های داخلی نیز مدعی شده بودند که ورزشکاران ایرانی با علاقه و به میل خودشان از رقابت با رقبای اسرائیلی خودداری می‌کنند.

با وجود این پنهانکاری مواردی مانند شکست اجباری سعید ملایی برای عدم رویارویی با ورزشکار اسرائیلی و افشاگری او در این زمینه باعث محرومیت ایران از حضور در تمامی رقابتهای جهانی جودو شده است.

این اقدام مورد حمایت وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت و مورگان اورتگاس در توییتی نوشت: حضور در مسابقات ورزشی نباید با واهمه از تلافی‌جویی اوباش بزدل همراه باشد.»


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG