لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۸

پرزیدنت ترامپ از اقدام وزارت دادگستری برای لغو اتهامات طرح‌شده علیه ژنرال فلین استقبال کرد


ژنرال فلین در کنار پرزیدنت ترامپ - دسامبر ۲۰۱۶ ، فلوریدا
ژنرال فلین در کنار پرزیدنت ترامپ - دسامبر ۲۰۱۶ ، فلوریدا

پرزیدنت ترامپ از تصمیم وزارت دادگستری مبنی بر لغو پرونده جنایی و اتهامات طرح‌شده علیه سپهبد مایکل فلین، مشاور پیشین امنیت ملی خود، استقبال کرد.

پرزیدنت ترامپ بعدازظهر پنجشنبه در اتاق کار رئیس‌جمهوری در کاخ سفید، موسوم به دفتر بیضی‌شکل، به خبرنگاران گفت:‌ «او مردی بی‌گناه بود.» وی افزود:‌ «او یک آقای باشخصیت است. او توسط دولت اوباما هدف قرار گرفت، و او به قصد تلاش برای سرنگون کردن یک رئیس‌جمهوری هدف قرار گرفت، و کاری که آنها کرده‌اند شرم‌آور است، و من امیدوارم که بهای سنگینی [برای این کار] پرداخته شود.»

پرزیدنت ترامپ سپس درباره ژنرال فلین گفت: «او اکنون از نظر من جنگاوری به مراتب بزرگتر است.»

وزارت دادگستری آمریکا پیشتر در روز پنجشنبه یک درخواست ۱۰۸ صفحه‌ای مبنی بر لغو پرونده مطروحه علیه ژنرال فلین را به یک قاضی فدرال در دادگاه منطقه واشنگتن، ‌پایتخت آمریکا، تحویل داد و تصریح کرد که دولت ایالات متحده، پس از بررسی شواهد و اسناد تازه، به این نتیجه رسیده است که «ادامه رسیدگی قضایی به این پرونده در راستای خدمت به عدالت نخواهد بود.»

پرونده ژنرال فلین از یک مصاحبه سال ۲۰۱۷ اداره تحقیقات فدرال آمریکا، یا اف‌بی‌آی، آغاز شد. در آن مصاحبه از او درباره گفت‌و‌گوهایش با سفیر پیشین روسیه در ایالات متحده سوالاتی پرسیده شده بود. ژنرال فلین در ماه فوریه سال ۲۰۱۷، پس از آن که به گمراه کردن مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، و سایر مقامات ارشد کاخ سفید در مورد ارتباطاتش با سفیر روسیه متهم شد، از سمت خود در کاخ سفید استعفا داد.

وزارت دادگستری در درخواست روز پنجشنبه خود برای لغو این پرونده گفته که این وزارتخانه به این نتیجه رسیده است که مصاحبه سال ۲۰۱۷ اف‌بی‌آی «با تحقیقات ضداطلاعاتی اف‌بی‌آی» در مورد مشاور پیشین امنیت ملی «بی‌ارتباط بود و [توسط این تحقیقات] توجیه‌پذیر نبود.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG