لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۵

گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا از رم: مقررات تازه ایتالیا برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی


نمایی از متروی خلوت رم - ایتالیا
نمایی از متروی خلوت رم - ایتالیا

ایتالیا از حدود یک هفته دیگر روند کاهش محدودیت‌های اعمال شده در این کشور را آغاز، و همزمان مقررات تازه‌ای را برای استفاده میلیون‌ها فرد شاغل از وسایل نقلیه عمومی اجرا خواهد کرد.

فعالیت اتوبوس‌ها، مترو، و قطارها در ایتالیا در دوران همه‌گیری هرگز قطع نشد؛ اما همه آنها از ماه مارس عملا بدون حمل مسافر حرکت می‌کردند.

با این وجود از روز ۴ مه، روزانه نزدیک به ۳ میلیون نفر کارشان را از سر خواهند گرفت. حال پرسش این است که چگونه می‌توان در حالی که ویروس کرونا هنوز هزاران نفر از مردم ایتالیا را مبتلا کرده و جان صدها نفر را میگیرد، این کار را به شکلی ایمن انجام داد؟

بنا بر مقررات تازه، هر اتوبوس یا قطار فقط می‌تواند تعداد محدودی مسافر سوار کند و مسافران باید ترجیحا ماسک زده باشند. پس از سوار شدن همه باید با فاصله دست کم یک متر از یکدیگر بنشینند. همچنین ممکن است از مردم خواسته شود ساعات رفت وآمدشان را تغییر دهند و با استفاده از یک اپلیکیشن زمان آن را از پیش مشخص کنند.

دولت ایتالیا برای بازگشایی اقتصاد آن کشور - که پیشبینی می‌شود امسال ۸ درصد کوچکتر شود - و نیز برای کاهش محدودیت‌ها پس از شش هفته، تحت فشار است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG