لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۸

هشدار دانشگاه کلمبیا نسبت به جهش شمار مبتلایان به کرونا در اواسط ماه مه در صورت عدم رعایت مقررات فاصله‌گیری اجتماعی


بیماران با ماسک در صف برای تست کووید۱۹ ایستاده‌اند؛ نیویورک - مارس ۲۰۲۰
بیماران با ماسک در صف برای تست کووید۱۹ ایستاده‌اند؛ نیویورک - مارس ۲۰۲۰

دانشکده بهداشت عمومی میلمن دانشگاه کلمبیای نیویورک در تازه‌ترین پیش‌بینی‌های خود هشدار داده است که اگر محدودیت‌های فاصله‌گیری اجتماعی با جدیت اجرا نشود در اواسط ماه مه شاهد یک جهش ناگهانی در شمار مبتلایان جدید به بیماری کووید۱۹ خواهیم بود.

به گزارش سایت «تک کرانچ»، بنا بر این پیش‌بینی کاهش یا افزایش موارد کووید۱۹ در آمریکا به سطوح مختلف اقدامات در راعایت فاصله‌گیری اجتماعی و قرنطینه بستگی دارد.

اطلاعات جدید نشان می‌دهد که با کم کردن ۳۰ درصد از تماس اجتماعی، تعداد مبتلایان جدید در آمریکا تا آخر ماه آوریل به بالاترین حد خود در کشور نزدیک می‌شود. ولی اگر از تماس اجتماعی تنها ۲۰ درصد کم شود، تصویر کاملاً متفاوتی خواهیم داشت و تا اواسط ماه مه شمار مبتلایان جدید به ۳۰ هزار نفر در روز خواهد رسید.

پیش‌بینی‌های دانشگاه کلمبیا برای مشورت با کارگروه‌های ویروس کرونا در کاخ سفید، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، مقامات شهر نیویورک، و بسیاری دیگر از دولت‌های ایالتی سراسر آمریکا استفاده می‌شود.

این پیش‌بینی همچنین نشان می‌دهد که جهش ناگهانی در تعداد مبتلایان به کووید۱۹ به آن معنی است که بیمارستان‌ها و بخش‌های مراقبت‌های ویژه نیز تا حداکثر ظرفیت خود پر خواهند شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG