لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۸

 پرزیدنت ترامپ: بعد از ریاست جمهوری من، ایران کشور متفاوتی شده است


پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری کاخ سفید در دو موضوع متفاوت به ایران اشاره کرد و ضمن زیر سوال بردن آمارهای جمهوری اسلامی درباره کرونا، گفت که با سیاست‌های دولت فعلی آمریکا، رژیم ایران به شدت در منطقه تضعیف شده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده عصر روز ۳۰ فروردین در کنفرانس خبری کاخ سفید هنگامی که نموداری از آمار جهانی جانباختگان بر اثر کرونا به نمایش درآمد از خبرنگاران حاضر پرسید: آيا واقعا کسی آمار ایران و چین را باور می‌کند؟!

پرزیدنت ترامپ همچنین در بخش دیگری از پرسش و پاسخ خود با خبرنگاران عنوان کرد که در ابتدای ریاست جمهوری او ایران با بهره مند شدن از مزایای برجام به شدت قدرتمند شده و در ۱۸ مورد با ایالات متحده وارد مناقشه شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: ایران حالا کشور بسیار متفاوتی شده‌ و [مقامات رژیم ایران] تنها برای بقا تلاش می‌کنند. آنها هر هفته با اعتراضات مردمی مواجه‌اند.

پرزیدنت ترامپ که پیش از این هم گفته بود کافیست تا مقامات رژیم تماس بگیرند؛ پیشنهاد کمک خود را تکرار کرد و بر آمادگی آمریکا برای کمک به ایران در مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین بار دیگر جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا را متهم کرد که با نقض «قانون لوگن» به جمهوری اسلامی کمک می‌کند. «قانون لوگن» یک قانون فدرال در آمریکا است که در سال ۱۷۹۹ تصویب نهایی شد. طبق این قانون، کسانی که مجوز ندارند، حق ندارند در مناقشه‌ها و اختلاف‌ها با ایالات متحده، با کشورهای خارجی مذاکره کنند.

به گفته پرزیدنت ترامپ، ایران حالا منتظر است تا شاید دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری شکست بخورد و آنها بتوانند دوباره از ایالات متحده امتیاز بگیرند.https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG