لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

پرزیدنت ترامپ: به نهایی کردن طرح بازگشایی کشور بسیار نزدیک شده‌ایم


پرزیدنت ترامپ با ابراز رضایت از روند اقدامات در مقابله با شیوع کووید۱۹ گفت که به زودی دستورالعمل جدید و بسیار مهمی برای بازگشایی ایالت‌ها نهایی خواهد شد و در اختیار فرمانداران قرار می‌گیرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه ۲۵ فروردین در کنفرانس خبری روزانه تیم ویژه کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا گفت: به نهایی کردن طرح بازگشایی کشور بسیار نزدیک شده‌ایم و خوشبختانه حتی از برنامه زمان‌بندی شده جلوتر هستیم.

پرزیدنت ترامپ در این کنفرانس به دفاع از اقدامت خود و دولت در قبال شیوع ویروس کرونا پرداخت و هرگونه تاخیر و یا اهمال در این زمینه را به شدت رد کرد. او گفت که محدودیت ورود به آمریکا برای مسافران خارجی را هنگامی وضع کرد که هیچ شهروند ایالات متحده بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جانش را از دست نداده بود اما همان موقع هم مورد انتقاد رقبای سیاسی قرار گرفت درحالی که کار درست را انجام داده بود.

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین با تشریح برنامه‌های اقتصادی حمایتی برای شهروندان و کسب و کارهای آمریکا تاکید کرد که برای بازگشایی کشور اختیار تام و کامل دارد.

رد اختلاف بین پرزیدنت ترامپ و دکتر آنتونی فاوچی، مدیر «انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی» یکی دیگر از مباحث عمده مطرح شده در این کنفرانس خبری بود که از سوی هر دو طرف بر آن تاکید شد.

پرزیدنت ترامپ پیش از این بارها تاکید کرده که با وجود ضرورت اقدامات ایمنی و احتیاطی اما بازگشایی کشور و بازگشت به شرایط اقتصادی مناسب پیش از شیوع کووید۱۹ ضرورت دارد. او در پیام ویدئویی عید پاک خود نیز تاکید کرد: « ما در این نبرد و در این جنگ پیروز خواهیم شد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG