لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| خسارت کرونا در ایران ۷۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود

خسارت کرونا در ایران ۷۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:‌ برآوردی که ما داریم، حدود ۱۵ درصد تولید ناخالص داخلی کشور متاثر از بیماری کرونا بوده است. در دنیا شاید بیشتر باشد، چون بخش خدمات توسعه یافته تر است اما در کشور ما هنوز آن قدر بخش خدمات گسترش نیافته و امیدواریم بتوانیم آن را مدیریت کنیم و آثار آن را کاهش دهیم.

با این حساب ۱۵ درصد خسارت وارد که مورد نظر وزیر اقتصاد است با رقم تولید ناخالص داخلی با نفت باشد، بالغ بر ۷۵۰۶۲۰.۱ میلیارد ریال و بدون نفت ۶۴۵۷۱۸.۳۵ میلیارد ریال است.

منبع:‌ خبرگزاری فارس

نماینده مجلس: اگر کرونا از چین وارد ایران شده باشد، تفاوتی با قتل عمد ندارد


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما راهکار‌های بسیاری برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا داشتیم، اما انجام ندادیم و اگر منشأ این ویروس معلوم باشد که از چین بوده و ورود آن تعمدی بوده است؛ این موضوع غیرقابل گذشت است و در صورتی که این ویروس عمداً وارد کشور شده باشد، تفاوتی با قتل عمد ندارد.

نماینده سلماس در ادامه افزود: امروز طبق آمار رسمی شاهد ابتلای روزانه دو تا سه هزار نفر در کشور هستیم و این ویروس روزانه حدود ۱۵۰ نفر قربانی می‌گیرد؛ یعنی قربانیان این ویروس دقیقاً سه برابر تلفات جاده‌ای است.

منبع:‌ ایلنا

افت تولید ۸ کالای منتخب طی ۱۱ ماهه ۹۸


آمار تولید کالاهای منتخب صنعتی طی ۱۱ ماهه سال گذشته نشان دهنده افت تولید ۸ محصول در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ است. در این مدت تولید انواع سواری ۱۳.۷ درصد، اتوبوس، مینی بوس و ون ۴۷.۲درصد، کامیون، کامیونت و کشنده ۵۷.۵ درصد و کمباین ۴۳.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ افت داشته است. این در حالی است که وزیر صنعت نیمه اول سال گذشته وعده افزایش تیراژ تولید خودرو را داده بود.

در عین حال، تولید پودر شوینده ۵.۳ درصد، روغن صنعتی ۱۴.۶ درصد، دوده ۷.۵ درصد و الیاف اکریلیک ۴۵.۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ افت داشته‌اند.

منبع:‌ اعتماد آنلاین

XS
SM
MD
LG