لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

چند مقام پيشين آمريكا با الحاق به ۴ دبير كل سابق ناتو خواستار تسهيل تحريم عليه ايران شدند


تصویری از فرمان پرزیدنت ترامپ برای خروج از برجام و بازگشت تحریم‌ها
تصویری از فرمان پرزیدنت ترامپ برای خروج از برجام و بازگشت تحریم‌ها

چند تن از مقامات پیشین آمريكا با الحاق به چهار دبیر کل پیشین ناتو از پرزیدنت ترامپ درخواست کرده اند به خاطر اپیدمی کرونا ، در تحریم های علیه ایران تسهیلاتی قائل شود.

مادلین آلبرایت وزیر خارجه پيشين، چاک هگل، و ویلیام کوهن وزیران پیشین دفاع از جمله مقاماتى هستندكه نامه سرگشاده چهار تن از سران پيشين ناتو را كه از پرزیدنت ترامپ خواستار چنین اقدامی شده اند،امضا كرده اند.

این نامه بنا به گزارشی که روزنامه بریتانیایی گاردین چاپ کرده است در مجموع توسط بیست و چهار دیپلمات و مقامات پیشین ارشد امضاء شده است که بعضی از آنها در دولت های پیشین کلینتون، بوش و اوباما عضویت داشته اند.

آنها خواستار لغو کامل تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران نشده اند اما می گویند چنین تسهیلاتی می تواند جان هزاران ایرانی را نجات دهد و ضمن محدود ساختن اشاعه ویروس به خارج از مرزهای ایران مانع از ابتلای همسایگان، اروپایی ها ، آمریکایی ها و دیگران شود.

گاردین با این یادآوری که وزارت خارجه آمریکا گفته است تجارت اقلام دارویی با ایران مشمول تحریم ها نمی شود می گوید امضا کنندگان نامه سرگشاده معتقدند مواردی از محدودیت ها راشناسایی کرده اند که تجارت اقلام دارویی را غیر ممکن می کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG