لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بازداشت ۱۵ نفر در مهمانی شبانه

بازداشت ۱۵ نفر در مهمانی شبانه

معاون اجتماعی نیروی انتظامی غرب استان تهران گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر هنجار شکنی و حرمت شکنی و برپایی مجالس خارج از شئونات اسلامی، روز گذشته و در روز طبیعت ۱۵ نفر از اعضای پارتی شبانه که ۳ نفر از افراد آقا بودند، در باغ فردوسیه شهریار دستگیر و پنج دستگاه خودرو افراد نیز توقیف شده است.

وی افزود: رده سنی افراد دستگیر شده بین ۲۰ تا ۳۰ سال است که با دستور دادستان شهرستان شهریار، پس از اخذ تعهد از دستگیر شدگان، افراد به صورت موقت آزاد شدند و پرونده در حال بررسی قضایی انتظامی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بیکاری مربیان آموزشگاه‌های رانندگی با شیوع کرونا


رئیس انجمن مربیان آموزشگاه‌های رانندگی استان تهران عنوان کرد: بیش از یک ماه است که بیش از ۲۴ هزار مربی آموزشگاه‌های رانندگی در بلاتکلیفی به سر می‌برند. با تعطیلی آموزشگاه‌ها به دلیل شیوع کرونا، این مربیان بیکار شده و برای تامین معاش خود مشکلات جدی پیدا کرده‌اند. مربیان آموزشگاه‌های رانندگی نه بیمه بیکاری می‌گیرند و نه مشمول دریافت یارانه کرونا شده‌اند، حال آنکه آنها مستحق حمایت‌هایی هستند تا در این دوره از پس مخارج خود و خانواده‌شان برآیند.

او ادامه داد: به تبعیت از بخشنامه‌ای که مراکز آموزشی را ملزم به تعطیلی کرد، آموزشگاه‌های رانندگی هم تعطیل شده‌اند. اکنون نه کلاس‌های تئوری و نه کلاس‌های عملی آموزشگاه‌ها برگزار نمی‌شود و مربیان آموزشگاه‌ها نیز که ساعتی مزد می‌گرفتند، هیچ گونه دریافتی ندارند و راهور ناجا می‌گوید مسئولیت موارد معیشتی مربیان با ما نیست و مشکلات را باید از طریق دولت پیگیری کنید.

منبع: ایلنا

افزایش سن ازدواج با افزایش سنواتی سقف وام ازدواج در ایران


مرکز پژوهش‌های مجلس در تحقیقی خواستار تعیین سقف سنی برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در قوانین بودجه سنواتی شد، این اقدام سبب می‌شود تا بانک‌ها به دلیل بی میلی به اعطای تسهیلات قرض الحسنه، سختگیری بیشتری در اعطای این وام به زوجین داشته باشند.

در این پژوهش، خواسته شده تا با توجه به بند الف تبصره ۱۶ مصوبه کمیسیون تلفیق (قانون بودجه سال جاری) که در آن هدف از اعطای تسهیلات ازدواج، ترویج ازدواج جوانان اعلام شده، سقف سنی برای دریافت کنندگان این تسهیلات تعیین شود،‌ به خصوص که در ۱۰ ماهه سال گذشته، ۹ هزار و ۸۶۲ فرد بالای ۵۰ سال و ۳۳ هزار و ۲۹۷ فرد بالای ۴۰ سال از تسهیلات ازدواج استفاده کرده‌اند.

از سوی دیگر افزایش سنواتی سقف وام ازدواج سبب شده تا هم سن ازدواج افزایش یابد و هم موالید در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ معادل ۸ درصد کاهش یافته و خانوارهای تک فرزند نیز در سال ۹۷ نسبت به سرشماری سال ۹۵، افزایش ۳۰ درصدی داشته باشد.

منبع:‌ خبرگزاری مهر

XS
SM
MD
LG