لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۴ درصد بیماران بستری کرونا سوء تغذیه دارند

۲۴ درصد بیماران بستری کرونا سوء تغذیه دارند

رئیس انستیتوی تحقیقات تغذیه‌ای ایران گفت: حدود ۲۴ تا ۲۸ درصد بیماران بستری در بیمارستان‌ها دچار سوءتغذیه‌ هستند و در این بحران به صورت خاص‌تری باید به تغذیه توجه شود.

وی گفت:‌ وقتی با بحرانی مانند کرونا مواجه می‌شویم برای کوتاه‌تر کردن دوران بحران می‌توانیم از راهکارهای تغذیه‌ای سالم بهره ببریم.

منبع: بهار نیوز

توزیع لبنیات در آذربایجان شرقی با مشکل مواجه شد


معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: مصرف لبنیات در استان کاهش یافته و ۴۰ تا ۷۰ درصد لبنیات استان در فرآیند توزیع با مشکل روبرو شده و کارخانه شیر پگاه در خرید شیر دامداران مشکل دارد. روزانه بالای ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ تن در سطح استان، شیر تولید می‌شود که بدون فرآیند فروش، شیرهای تولیدی جذب می‌شوند.

منبع: ایسنا

خسارت سیل به ۹هزار کیلومتر راه ۶ استان


معاون سازمان راهدارى و حمل و نقل جاده‌اى، گفت‌: سیل اخیر در مجموع به ۹ هزار کیلومتر انواع راه و ۵ هزار و پانصد ابنیه فنی استان‌هاى خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبى خسارت وارد کرده است.

از سوی دیگر اخبار حاکی از آن است که با وجود حضور دستگاه‌های امدادی در جنوب کرمان به دلیل حجم بالای سیلاب بسیاری از سیل زدگان در شهرستان رودبار جنوب به خصوص در جازموریان با مشکلات متعددی دست به گریبان هستند و مردم سیل زده در اوج محرومیت زندگی‌شان در میان گل و لای ناشی از سیلاب مانده و نیاز به کمک فوری دارند و هنوز هم هستند مردمی که از عدم دریافت بسته‌های غذایی، چادر، پتو و لازم ضروری گلایه دارند.

منبع:‌ همشهری آنلاین – تسنیم

XS
SM
MD
LG