لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سیلاب ۵ هزار میلیارد ریال به کشاورزان جنوب کرمان خسارت وارد کرد

سیلاب ۵ هزار میلیارد ریال به کشاورزان جنوب کرمان خسارت وارد کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت، سیلاب پنج هزار میلیارد ریال خسارت به کشاورزان این منطقه وارد کرده که بیشترین میزان خسارات کشاورزی جنوب کرمان در شهرستان رودبار جنوب بخش جازموریان وارد شده و بیشترین میزان خسارات طبق برآورد کارشناسان به محصولات کشاورزی گندم، گوجه، جو، هندوانه، محصولات گلخانه‌ای، سبزی و صیفی وارد شده است.

وی تصریح کرد: سیل به ترتیب بیشترین خسارات بخش کشاورزی را به شهرستان‌های رودبار جنوب، کهنوج، قلعه‌گنج، فاریاب، عنبرآباد، جیرفت و منوجان خسارت وارد کرده و طبق پیش‌بینی‌های اولیه بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی جنوب کرمان در محاصره سیلاب است.

منبع: ایرنا

بار دیگر نرخ تورم در اسفند ماه افزایش یافت


بر اساس آخرین آمار مرکز آمار،‌ در اسفند ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور نسبت به ماه قبل ۱.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد و در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های خراسان رضوی و همدان با ٢.٧ درصد افزایش است.

عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری و روستایی نیز نسبت به ماه قبل ۱.۴و ۱.۸ درصد افزایش را نشان می­‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان گلستان با ۲.۶ درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی مربوط به استان همدان با ۴.۴ درصد افزایش است.

منبع:‌ مرکز آمار ایران

مشارکت زنان در بازار کار کمتر از ۲۰ درصد است


بر اساس گزارش‌های موجود وضعیت اشتغال زنان در ایران به خودی خود وضعیت مطلوبی نیست و در این زمینه نیاز به جهشی بلند داریم. داده‌های آماری نشان می‌دهد مشارکت اقتصادی زنان در پاییز ۹۸ تنها ۱۷.۵ درصد بوده و نسبت به پاییز سال قبل از آن، ۰.۰۴ درصد کمتر شده است.

همچنین ناگفته نماند که،‌ شاغلان زن در ایران حدود یک پنجم شاغلان مرد هستند.

یک کارشناس روابط کار و فعال حقوق زندان: نیمی از جمعیت کشور زنان هستند، اما مشارکت اقتصادی آنها کمتر از ۲۰ درصد و سهم‌شان از بازار کار کمتر از ۲۰ درصد است. این خود نشان می‌دهد که زنان جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند.

منبع: ‌بهار نیوز

XS
SM
MD
LG