لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| استان کرمانشاه بالاترین نرخ بیکاری در ایران

استان کرمانشاه بالاترین نرخ بیکاری در ایران

استان کرمانشاه با نرخ بیکاری ۱۶.۲ درصدی، بیشترین بیکاری را در میان استان‌های کشور دارد و وجود حدود ۱۵۵ هزار نفر بیکار در کرمانشاه، این استان را از نظر نرخ بیکاری در سال‌های گذشته همواره در رتبه‌های اول تا سوم قرار داده است.

همچنین از نظر نرخ تورم در ۱۲ سال اخیر، استان کرمانشاه با میانگین ۲۰ درصد همواره رتبه اول کشور بوده است و ۴۳ درصد از ۹۶۳ واحد صنعتی استان در شرایط کنونی تعطیل بوده و ۵۵ درصد از این واحدها نیز با نیمی از ظرفیت خود به فعالیت ادامه داده و با مشکلات گوناگونی مواجه هستند.

همچنین نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان در این استان بسیار بالاست. نرخ بیکاری بین فارغ‌التحصیلان و یا افراد در حال تحصیل در مراکز آموزش عالی که در گروه جمعیتی فعال قرار دارند، در کشور ۱۸.۳ و در استان کرمانشاه ۲۸.۵ درصد است.

منبع:‌ ایرنا

افزایش ۲۰ درصدی قیمت نان در خراسان جنوبی


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از رشد ۲۰ تا ۲۲ درصدی قیمت نان در نانوایی‌هایی دولتی و آزادپز استان خبر داد و گفت:‌ به دلیل پایین آمدن سطح خرید یا باید تعطیل شدن نانوایی‌ها را می‌پذیرفتیم یا تعادلی ایجاد می‌شد و اما با توجه به مسائل پیش آمده ناشی از کرونا و پایین آمدن سطح خرید، برای کمک به نانوایان این مصوبه اجرا شد.

منبع:‌ خبرگزاری مهر

مسمومیت بیش از ۲۰۰ نفر در آذربایجان شرقی بر اثر مصرف الکل


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از ابتدای اسفند ۹۸ تا سوم فروردین امسال، ۲۳۰ نفر در استان آذربایجان‌شرقی بر اثر استفاده خوراکی الکل صنعتی (متانول) مسموم شده و ۲۰ نفر آن‌ها فوت کرده‌اند و در حال حاضر مراجعه با مسمومیت الکلی به بیمارستان‌های استان روند کاهشی نداشته و همچنان ادامه دارد.

وی گفت:‌ از مجموع مراجعه کنندگان مسمومیت با الکل به مراکز درمانی آذربایجالن شرقی، ۴۶ نفر در بخش‌های ویژه آی سی یو و ۱۲۱ نفر در بخش‌های عادی بستری شده و ۴۳ نفر نیز به دلیل نداشتن مشکل و خفیف بودن علایم، ترخیص شده‌اند.

منبع:‌ همشهری آنلاین

XS
SM
MD
LG