لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

شکاف عمیق میان نیروهای مترقی و میانه رو بر رقابت دموکرات ها اثر گذاشته است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - حزب دموکرات آمریکا خود را در سال انتخابات ۲۰۲۰ در گذرگاهی سرنوشت ساز می بیند.

سناتور برنی سندرز، سیاستمداری که خود را دموکرات سوسیالیست توصیف می کند، به روشنی نامزد پیشتاز حزب دموکرات محسوب می شود. این امر در حالی اتفاق افتاده است که دموکرات های میانه رو هشدار می دهند انتخاب سندرز به شکست حزب در برابر پرزیدنت دونالد ترامپ در ماه نوامبر می انجامد.

در حالی که دموکرات ها برای شلوغ ترین هفته های فصل انتخابات مقدماتی آماده می شوند، حزب شان یک بار دیگر میان جناح مترقی و جناح میانه رو دو پاره شده است. این وضع یادآور نبرد هیلاری کلینتون و برنی سندرز در سال ۲۰۱۶ است که در نهایت به شکست سندرز در انتخابات درون حزبی دموکرات ها منتهی شد.

شکاف لیبرال-میانه رو در حزب دموکرات در مناظره این هفته در کارولینای جنوبی به روشنی قابل مشاهده بود.

سندرز از سوی رقبا هدف حمله قرار گرفت، اما از باور خود به کاستن از خلا میان آن ها که وضع اقتصادی خوبی دارند و آن ها که ندارند دفاع کرد.

سندرز و حامیان او می گویند علت موفقیت سناتور ایالت ورمانت این است که حزب دموکرات از سال ۲۰۱۶ به سمت چپ سیاسی تمایل پیدا کرده است. به گفته سندرز پیروزی های او در رقابت های آغازین نشان دهنده جذابیت وعده هایش برای جوانان و رای دهندگان پر انرژی است که او آن ها را کلید افزایش جدی نرخ مشارکت دموکرات ها در انتخابات نوامبر می داند.

کارشناسان می گویند جمع آرای نامزدهای میانه رو در انتخابات مقدماتی بیشتر بوده است.

نامزدهای میانه رو مانند پیت بوتجج، شهردار پیشین ساوت بند، جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری، سناتور ایمی کلوبشار از ایالت مینه سوتا و مایکل بلومبرگ شهردار پیشین نیویورک معتقدند ترامپ و حامیان جمهوریخواه او چشم انتظار انتخاب سندرز به عنوان نامزد حزب دموکرات هستند.

به گفته بعضی تحلیلگران، جمهوریخواهان می خواهند شاهد ادامه هر چه بیشتر شکاف میان جناح مترقی و میانه رو حزب دموکرات باشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG