لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کرونا در کمین کودکان کار و خیابان

کرونا در کمین کودکان کار و خیابان ‏

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: زندگی بسیاری از کودکان کار به صورت کمپی است و با هم غذا می‌خورند، طبیعتا امکانات محافظت از خود را هم در ‏مقابل این بیماری خاص ندارند. از طرف دیگر به این کودکان آموزش هم داده نمی‌شود. در مبحث آموزش این روزها گفته می‌شود ‏که دست‌ها به کرات شسته شود. از طرف دیگر، شرایط زندگی کودکان و نداشتن اسکان مناسب هم این امکانات را به کودکان نمی‌دهد. ‏آموزش هم که بدون امکانات بی‌فایده است. از طرف دیگر، دسترسی این کودکان به رسانه‌ها کمتر است و نمی‌دانند چگونه باید از خود محافظت کنند.

وی گفت: امکانات حداقلی به این کودکان، ‏شامل دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد، دوم آموزش استفاده از اینها باید در دستور کار قرار ‏گیرد و سوم هم اصلاح محل اسکان این کودکان است.

منبع: روزنامه شهروند

سیل راه ارتباطی ۱۵۰ روستای لرستان را قطع کرد


معاون استاندار لرستان گفت: بارش شدید باران موجب وقوع سیل در لرستان و قطع شدن راه ارتباطی ۱۵۰ روستا در این استان شده است.

وی گفت: تاکنون ۷۰ میلیمتر بارش داشتیم و سطح آب در حال افزایش است و گاز شهر معمولان نیز قطع شده. همچنین رانش در برخی روستاها رخ داده و تعدادی از منازل مسکونی در دلفان، خرم‌آباد و چگنی خسارت دیدند و زیرساخت‌های استان آسیب جدی دیدند.

منبع: خبرگزاری فارس

XS
SM
MD
LG