لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بیش از ۸ هزار پروژه نیمه‌تمام در ایران وجود دارد

بیش از ۸ هزار پروژه نیمه‌تمام در ایران وجود دارد

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: در کل کشور ۸۷ هزار پروژه نیمه تمام داریم که از این تعداد ۸۱ هزار پروژه استانی و ۶ هزار پروژه ملی است؛ ۵۰۰ هزار میلیارد برای اتمام ۸۱ هزار پروژه استانی در سال ۹۶ نیاز بود که امروز این رقم به ۸۰۰ هزار میلیارد رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

۱۵۰ شهرستان فاقد مرکز پزشکی قانونی هستند


رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: یکی از چالش‌های اساسی این سازمان نبود مراکز پزشکی قانونی در بسیاری از شهرستان‌ها است که این موضوع دسترسی مردم به خدمات این سازمان را دشوار می‌کند. در حال حاضر ۱۵۰ شهرستان کشور فاقد مرکز پزشکی قانونی هستند و فاصله این شهرها تا نزدیکترین مرکز پزشکی قانونی حداقل ۸۰ کیلومتر است.

وی همچنین گفت، با وجود آنکه مجلس مجوز استخدام سالانه ۲۰۰ نیروی متخصص و پشتیبان را به سازمان داده است اما متاسفانه در سال جاری به دلیل کمبود اعتبارات موفق به جذب نیرو نشدیم.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

فرسودگی ۸۰ درصد اتوبوس‌های شهری در ارومیه


رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: ۸۰ درصد اتوبوس‌های شهری فعال در ارومیه فرسوده هستند و اتوبوس‌هایی که در شهر ارومیه فعالیت دارند دارای میانگین عمر بالای ۱۰ سال هستند و از حد استاندارد تعیین شده رد شده‌اند.

وی در رابطه با خریداری دستگاه‌های جدید نیز بیان کرد: در سال گذشته با افزایش قیمت‌های سرسام آور اتوبوس‌ها، نبود نقدینگی کافی و همچنین اتمام قرارداد فی مابین با شرکت خودرو سازی به دلیل عدم پایبندی دو طرفه به تعهدات خریداری دستگاه‌ها منتفی شد.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG