لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۴ درصد خانوارها صاحب‌خانه نیستند

۴۴ درصد خانوارها صاحب‌خانه نیستند

بر اساس آمارهای رسمی مرکز آمار ایران، تا دی‌ماه سال جاری، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران رقمی در حدود ۱۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان اعلام شده است که در مقایسه با ماه گذشته، یعنی آذر ماه سال جاری، ۲.۱ درصد و در مقایسه با سال گذشته، ۴۰.۹ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. بر اساس آمار این مرکز، همچنین بیشترین متوسط قیمت ۳۰ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان برای هر متر مربع در منطقه یک تهران بوده است.

بر اساس آخرین آمارها در حال حاضر ۳۱ درصد خانوار‌های ساکن در ایران مستاجرند. بر اساس این آمار، ۵۱ درصد خانوار‌های اجاره‌نشین ساکن استان تهران‌اند و ۴۴ درصد خانوار‌های ساکن پایتخت صاحب‌خانه نیستند.

منبع: اعتماد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

دستمزد کارگران ایرانی روزانه ۶ دلار است


دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران با مقایسه سطح دستمزد در کشورهای مختلف با ایران گفت: تقریباً کمترین سطح دستمزد جهانی را داریم. حداقل دستمزد در هر ساعت ۷۵ سنت، روزانه ۶ دلار، ماهیانه ۱۸۰ دلار و سالیانه ۲۱۶۰ دلار است.

به گفته وی، حداقل دستمزد سالیانه کارگران در لیبی هم بیشتر از ایران است. کارگر کشور لیبی روزانه ۱۲ دلار و ماهیانه ۳۵۷ دلار و سالیانه ۴۲۸۴ دلار، یعنی چیزی حدود ۲ برابر کارگر ایرانی می‌گیرد.

منبع: روزنامه توسعه ایرانی

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار ۵۵ میلیون تومان شد


فعالان بازار خودرو دلیل نوسانات این روزهای قیمت انواع خودرو را کاهش عرضه می‌دانند، به‌ اعتقاد آنان قرار بود با فروش بخشی از تولیدات خودروسازان در حاشیه بازار اختلاف قیمت‌ها برطرف شود اما نه ‌تنها این موضوع محقق نشده است بلکه روند رو به رشد اختلاف قیمت‌ها هر روز رکورد جدیدی را ثبت می‌کند.

بر اساس اطلاعات موجود، در حال حاضر در بخش خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون تومان امروز اختلاف قیمت کارخانه تا بازار بسیاری از محصولات از ۲۵ تا ۵۵ میلیون تومان شده، به‌نحوی که قیمت پژو۲۰۷ دنده‌ای در کارخانه ۹۶ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان است اما در بازار این خودرو با اختلاف ۴۷ میلیون تومانی با قیمت ۱۴۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد، علاوه بر این پژو۲۰۶ تیپ ۲ در کارخانه ۶۷ میلیون و ۲۸۳ هزار تومان اما با اختلاف ۳۳ میلیون تومانی با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ در کارخانه ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اما در بازار با اختلاف ۲۴ میلیون تومانی با قیمت ۶۴ میلیون تومان، دنا در کارخانه ۸۳ میلیون و ۶۲۳ هزار تومان اما با اختلاف ۵۵ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۹ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG