لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افت بیش از ۱۰۰ میلیون دلارى صادرات چرم در ایران

افت بیش از ۱۰۰ میلیون دلارى صادرات چرم در ایران

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان سالامبور و چرم ایران گفت: دولت با وضع عوارض براى این صنعت، منجر به افت ۱۶۰ میلیون دلارى صادرات چرم شد.

وی در رابطه با سهم چرم ایران در بازار جهانى نیز گفت: در گذشته سهم کشور ما در استخصال پوست خام سبک، حدود ۵.۵ درصد بازارهاى جهانی بود که حالا به دلیل افزایش قیمت گوشت و افت توان خرید مردم و کاهش کشتار، این سهم کاهش یافته است؛ همچنین چرم سنگین ما نیز نیم درصد سهم جهانی را در بر داشت؛ این در حالی است که داشتن یک درصد از سهم منابع جهانی یک مزیت جدی محسوب مى شود ولی ما طی ۴ دهه گذشته نتوانستیم از ظرفیت ۵.۵ درصدی چرم سبک استفاده بهینه کنیم.

منبع:اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

قیمت پنج‌ برابری کپسول گاز در بازار آزاد زابل


بر اساس اخبار منتشر شد، کمبود گاز مدت‌هاست در مناطقی از سیستان و بلوچستان از جمله زابل، موجب نارضایتی شهروندان شده است. شهروندان از ساعت‌های ابتدایی صبح مجبورند در صف‌های طولانی بایستند تا یک یا دو سیلندر گاز مایع دریافت کنند.

توزیع نامناسب کپسول گاز موجب رونق کاسبی دلالان شده است. دلالان و شرکای آن‌ها در صف‌های کپسول گاز نفوذ می‌کنند یا به طور غیرقانونی تعداد زیادی کپسول از خودروهای حمل کپسول گاز دریافت می‌کنند. بدین ترتیب، کپسول‌های ۸ هزار تومانی، بین ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسد.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG