لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ثبت ۵۳۳ کودک آزاری در مازندران

ثبت ۵۳۳ کودک آزاری در مازندران

آمارهای سازمان بهزیستی استان مازندران نشان می‌دهد که در شش ماهه نخست سال جاری ۵۳۳ تماس مربوط به کودک آزاری با اورژانس اجتماعی مستقر در مرکز استان به شماره ۱۲۳ برقرار شده که از این تعداد ۳۰۵ مورد مربوط به دختران و ۲۲۸ تماس نیز در رابطه با آزار پسران به ثبت رسیده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران در این رابطه می‌گوید: از ۵۵۳ اتفاق کودک آزاری که در کل استان به ثبت رسیده است، ۲۳۱ مورد جسمی، ۴۴ مورد جنسی، ۴۳ بار آزار روانی، ۲۰۳ مورد در زمره مسامحه و غفلت و ۱۲ کودک نیز مورد آزار ترکیبی قرار گرفتند که در همه این موارد بجز ترکیبی، آمار دختران بیشتر از پسران است.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

زیان میلیاردی مرغداران در ۲ ماهه اخیر


نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران ایران گفت: در دو ماهه اخیر متوسط قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران پایین‌تر از قیمت مصوب و به طور متوسط هشت هزار ۲۰۰ تومان بوده است، با یک حساب ساده می‌توان دریافت که در ۲ ماه گذشته مرغداران چه حجم سنگینی از زیان را متحمل شده‌اند.

وی گفت: وزارت جهاد کشاورزی پس از آنالیز هزینه‌های تمام شده در تیرماه سالجاری قیمت هشت هزار و ۹۵۰ تومان را برای خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران پیشنهاد داد و در نهایت کارگروه تنظیم بازار به عنوان متولی امر قیمت هشت هزار و ۵۵۰ تومان را پذیرفت و آن را مصوب کرد و بدون در نظرگرفتن افزایش قیمت مولفه‌های تولید مرغداران، در دو ماه گذشته حداقل ۴۵۰ میلیارد تومان زیان کرده‌اند.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

سیل بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال به استان هرمزگان خسارت وارد کرد


استاندار هرمزگان گفت: میزان خسارت سیل اخیر در استان هرمزگان در بخش‌های راه، ارتباطات، آموزش و پرورش، کشاورزی، بهداشت و درمان، شهرداری‌ها، مسکن‌، برق، حمل و نقل و آب و فاضلاب، ۱۵ هزار و ۶۱ میلیارد و ۷۵۴ میلیون ریال بوده است

وی افزود: در سیل اخیر ۳۳۵ روستا دچار قطعی آب و به شش محور شریان اصلی، ۱۰ محور فرعی و ۳۷ مسیر روستایی خاکی خسارت‌های بسیاری وارد شد؛ ۲۱ مدرسه و ۵۲ کلاس درس آسیب جدی دیدند و ۳۳ مدرسه در قالب ۷۶ کلاس درس و دو سالن نیازمند تعمیر اساسی و تامین تجهیزات هستند.

استاندار هرمزگان خسارت های وارد شده به بخش کشاورزی را نیز بسیار بالا عنوان کرد و گفت: مهم ترین خسارت‌های وارد شده در این بخش تخریب سه هزار و ۲۰۰ هکتار زمین زراعی، ۳۵۰ هکتار باغ، تلف شدن سه هزار و یکصد راس دام، تخریب ۸۰ واحد دامداری، تخریب ۱۷۰ حلقه چاه کشاورزی و تخریب ۵۰ کیلومتر جاده بین مزارع ، ۶۰ سازه آبخیزداری و از بین رفتن یک هزار و ۵۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار است.

منبع: روزنامه کیهان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

فاجعه‌ای تازه در صادرات فرش ایران


عضو هیات رئیسه انجمن صادرکنندگان و بافندگان فرش دستباف گفت: امسال صادرات فرش ما به ۴۵ میلیون دلار رسیده که این رقم یعنی یک فاجعه ملی برای تجارت کشور و دولت هم حمایتی از صادرکنندگان فرش دستباف انجام نداده در حالی که تمام رقبای ما از حمایت دولت‌های مطبوع خود برخوردار بودند.

وی با اشاره به گستردگی این صنعت در ایران گفت: متاسفانه ایران در بحث آمار بسیار ضعیف است به طوری که برخی مدیران بنا به مصلحت و صلاحدید خود آمارها را تغییر می‌دهند پس نمی‌توانیم آمار دقیقی از افراد شاغل در این حوزه بیان کنیم. اما در خصوص گستردگی و اینکه افراد ضعیف جامعه در این حوزه مشغول به کار هستند، این مثال را می‌توان آورد که وقتی در دولت احمدی‌نژاد مقرر شد یارانه نقدی به مردم داده شود ناگهان ما شاهد کم شدن بافندگان بودیم زیرا این استدلال را داشتند که ما یارانه را می‌گیریم و دیگر نیازی به کار کردن نداریم و وقتی تورم این یارانه را پوشش داد بازگشت آنها به این صنعت بسیار سخت شد.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG