لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| هوای تهران و برخی از نواحی استان خوزستان ناسالم اعلام شد

هوای تهران و برخی از نواحی استان خوزستان ناسالم اعلام شد


بر اساس اطلاعات موجود، کیفیت هوای شهر تهران با شاخص ۱۱۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد. همچنین شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۳ اعلام شده است. با توجه به ناسالم بودن هوای تهران، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی‌، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

از سوی دیگر شاخص میزان ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهر اهواز در ساعت ۹ صبح برابر با ۱۴۵ گزارش شده است که در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و شاخص کیفی هوا در مسجدسلیمان ۳۳۸ است و در وضعیت خطرناک قرار دارد. همچنین شاخص کیفی هوا در اندیمشک ۱۳۲، سوسنگرد ۱۲۷، دزفول ۱۱۹، ماهشهر ۱۱۲ و شوشتر ۱۰۲ ثبت شده است که هوای این شهرها در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر- خبرگزاری فارس

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

سیاست‌های اقتصادی ایران ضد تولید و اشتغال است


براساس گزارش وزارت کار چیزی حدود ۶۰ ‌درصد دانش‌آموختگان دانشگاهی بیکار هستند. گرچه کارفرمایان معتقدند بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی به دلیل نبود مهارت کافی است و اینکه آموزه‌های دانشگاهی به درد بازار کار نمی‌خورد، اما رئیس انجمن بهره‌وری ایران می‌گوید که در ایران سیاست‌های کلان اقتصادی ضد تولید و رشد مشاغل است، به همین دلیل مشاغل بی‌ثبات هستند و بازار کار ایران در مقایسه با خروجی دانشگاه‌ها رشد نکرده است.

او معتقد است در فضای اقتصادی کنونی دو عنصر کلیدی میزان ساعت کار و مکان فیزیکی کار که در قانون کار بر آنها تأکید می‌شود، اهمیت گذشته را ندارد. از سوی دیگر تغییر نکردن شیوه استخدام باعث شده نیروی کار در ایران نتواند کارایی لازم را داشته باشد و در حال حاضر میانگین ساعت کار مفید در ایران تنها اندکی بیش از ١١ ساعت کار در هفته است. وضع ساعت کار مفید در بخش دولتی ایران از این میزان نیز کمتر است.

منبع: روزنامه شهروند

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG