لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۴

بازیگر نقش لوک اسکای‌واکر در فیلم‌های «جنگ ستارگان» در پیامی به زبان فارسی به توئیت فارسی پرزیدنت ترامپ پاسخ داد


مارک هَمِل، هنرپیشه آمریکایی که بیشتر به خاطر ایفای نقش لوک اسکای‌واکر در مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان شناخته می‌شود، با انتشار یک توئیت به زبان فارسی، به توئیتی که پرزیدنت ترامپ روز شنبه به زبان فارسی منتشر کرده بود، پاسخ داده است.

هَمِل، که با سیاست‌های پرزیدنت ترامپ در قبال ایران مخالف است، در این توئیت به فرمان اجرایی ممنوعیت مسافرتی - که ورود دارندگان گذرنامه‌های ایرانی به ایالات متحده را محدود می‌کند - و نیز هشدار اخیر پرزیدنت ترامپ، مبنی بر این که اگر ایران در واکنش به کشته شدن سرلشکر قاسم سلیمانی منافع آمریکا را هدف قرار دهد نیروهای نظامی ایالات متحده به ۵۲ مکان، از جمله اماکن فرهنگی، در ایران، حمله خواهند کرد، اشاره کرده است.

پرزیدنت ترامپ در توئیت خود به فارسی تاکید کرده است که «دولت ایران باید به گروه‌های حقوق بشر اجازه بدهد حقیقت کنونی اعتراضات در جریان مردم ایران را نظارت کرده و گزارش بدهند.»

رئیس‌جمهوری ایالات متحده در ادامه این توئیت نوشته است: «نباید شاهد کشتار دوباره‌ی معترضان مسالمت آمیز و یا قطع اینترنت باشیم. جهان نظاره گر این اتفاقات است.»

توئیت فارسی مارک هَمِل تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار بار پسندیده [لایک] شده است. توئیت فارسی پرزیدنت ترامپ نیز تاکنون بیش از ۲۱۵ هزار بار پسندیده [لایک] شده است.

حساب کاربری مارک هَمِل در توئیتر ۳ میلیون ۶۰۰ هزار نفر دنبال‌کننده دارد. این در حالی است که نزدیک به ۷۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر حساب توئیتر پرزیدنت ترامپ را دنبال می‌کنند.

XS
SM
MD
LG